Bez iznenađenja u Kikindi

Ekipa Borca je proteklog vikenda gostovala u Kikindi, ekipi ŽAK-a, koja za sada zajedno sa Poletom iz Nakova drži poziciju broj jedan u ovosezonskoj PFL Zrenjanin. Rezultat je bio 2:0 u korist domaće ekipe. Za Borac su nastupili: S. Gajinov, I. Barbul, Samolov, Tomin, Brakus, Toškov, Cobor, Vukmirović, D. Gajinov, Bogaroški i Grujić. U igru su ulazili Zečević, S. Barbul i Halasev a na klupi su bili još Kovanov, Medić i Lakatuš.

Crveno-plavi su u nedelju doživeli još jedan poraz na gostovanju uprkos sasvim solidnoj igri. Ekipa je bila pretežno defanzivno orijentisana s obzirom da je na drugoj strani bila ekipa koja nema poraz u dosadašnjem delu sezone. Iz takve igre stvorile su se tri prilike iz kontranapada u prvom poluvremenu ali Gajinov, Grujić pa Bogaroški nisu bili precizni. Na drugoj strani, domaća ekipa je bila, može se slobodno reći, počašćena penalom pred sam kraj prvog poluvremena. Da materijala za penal nije bilo videle su obe ekipe ali niko od njih već neko drugi pa je penal ipak dosuđen. Stevica Gajinov odlično čita izvođača jedanaesterca i brani penal ali domaćini na odmor ipak odlaze sa prednošću, nedugo posle penala postižu pogodak iz jedne gužve u šesnaestercu.

U drugom poluvremenu slična igra na obe strane a sredinom poluvremena ekipa iz Kikinde duplira prednost opet greškom Aleksandrovčana. Do kraja utakmice se rezultat nije menjao.

Aleksandrovčani su na još jednom gostovanju pružili solidnu igru ali su ostali bez bodova. Narednog vikenda na svom stadionu dočekuju ekipu Budućnosti iz Srpske Crnje, ekipu sa kojom se u zvaničnim utakmicama nisu sastajali dosta dugo. Iz tog razloga u Aleksandrovu za ovu utakmicu vlada veliko interesovanja a fudbaleri Borca su već od nedelje maksimalno okrenuti i fokusirani na tu utakmicu.