Poraz crveno-plavih u opštinskom derbiju

Crna rezultatska serija aleksandrovčana se nastavlja, Borac je proteklog vikenda doživeo i peti poraz u ovoj sezoni, možda i najbolniji ove sezone pošto ih je savladao komšijski rival iz Srpske Crnje. Slabo motivisani i totalno poremećeni primljenim ranim pogodkom, aleksandrovčani prosto nisu imali snage da savladaju protivnika iz Srpske Crnje i osvoje vrlo važne bodove pred nastavak prvenstva. Šansa je propuštena, ostaje prostor za kratku analizu i prpremu za ono što sledi u nedeljama pred nama.

Obećavajući početak crveno-plavih. Prva šansa pred golom gostiju no Gajinov ostaje neprecizan pa loptu prebacuje preko gola. Samo par minuta kasnije kazna gostiju posle jedne greške mladog Bogaroškog, oštra lopta kroz šesnaesterac Borca, na drugoj stativi Tomin koji plasira loptu u nebranjenu mrežu domaćina. Šok na Lukarelu, gosti iz prve šanse postižu pogodak, igrao se 12. minut utakmice.

Posle primljenog gola crveno-plavi kreću nešto agresivnije ali je nedostajao završni pas. Sumnjiva situacija u 25. minutu kada je Grujić ukrao loptu odrbani crnjana, izbio isped golaman gostiju i ali intervencijom odbrane Budućnosti njegov pokušaj je zaustavljen, po mišljenju glavnog sudije nedovoljno za prekršaj, što su negodovali domaći ali protesti nisu urodili plodom.

Posle pauze, domaćin mnogo bolji tim na terenu. Posed je bio na strani crveno-plavih i povremeno su se stvarale šanse ispred gola Budućnosti. Najbolju propušta Barbul u 72. minutu kada je ostao neprecizan ispred nebranjene mreže golmana gostujućeg tima. Kazna je usledila već u narednom napadu kada je Perin lobovao golmana Gajinova za velikih 0:2.

Činilo se da je ovim pogodkom utakmica već završena, no do kraja još dosta uzbuđenja isped gola gostiju ali je ponovo nedostajalo koncetracije da se rezultat promeni ili bar utakmice uvede u neizvesnost tako da se rezultat nije menjao i gost iz Srpske Crnje zasluženo odnosi sva tri boda sa Lukarela.

Težak poraz koji je stavio aleksandrovčane u jednu još težu situaciju. Borac je trenutno na 13. poziciji sa 7 osvojenih bodova iz 8 odigranih utakmica. Crveno-plavima slede dva teška gostovnaja na kojima će osvajanje bodova biti izuzetno teško. Treba verovati da ova mlada i neiskusna ekipa može ostvariti povoljan rezultat u narednim utakmicama i pred finiš jesenjeg dela prvenstva popraviti bodovni saldo i samim tim poziciju na tabeli.

Za Borac na ovoj utakmici su nastupali: Gajinov S., Kovačević, Cobor, Samolov, Đorđević, Gajinov D, Grujić, Bogaroški, Toškov, Barbul i Brakus. U igru su ušli još Ivančević i Štikovac.