Dragačevo bolje od Prilika

U 16. kolu Moravičke okružne lige – grupa A, u utakmici izmedju ekipa Prilika i Dragačeva, vidjena je lepa fudbalska predstava u kojoj kao pobednik izlazi ekipa Dragačeva i odnosi sva tri boda u Guču.

Dragačevo je odlično otvorilo meč, već u 11. minutu, Dmitrić je dubinskim pasom tražio Radivojevića koji nije stigao do lopte, ali je ona ipak prevarila golmana Dragojevića i Dragačevo golom Nikole Dmitrića vodi 0-1.

Nije se dugo čekalo na drugi pogodak, posle faula nad Radivojevićem, Dimitrije Slavković pogadjao iz slobodnog udarca sa nekih 22-23 m i rezultat je 0-2. Nakog primljenog drugog gola ekipa Prilika preuzima terensku inicijativu ali šanse koje su imali Božović i Bešević odlično brani najveće pojačanje Dragačeva u zimskom prelaznom roku golman Marko Tešić.

Prilike su bile blizu postizanja gola u 21. minutu kada je posle udarca Tomića saveznik ekipi Dragačeva bila prečka, i rezultat je ostao nepromenjen. Ipak, u 24. minutu posle prodora Beševića i povratne lopte za Kušića, Kušić šutira i lopta od prečke ulazi u gol, rezultat je 1-2.

Brzo je uspela ekipa Dragačeva da se konsoliduje i nastavi da igra svoju igru koja je krasi čitav prolećni deo. Veliku priliku propustio je kapiten gostiju Pajović, već savladanog Dragojevića spasila je stativa. Najveću priliku za uvećanje prednosti pre kraja prvog dela imao je Radivojević ali je sa manje od jednog metra ‘ubacio’ loptu u ruke golmanu Prilika, i rezultat poluvreme je ostao 1-2.

U drugo poluvreme obe ekipe su uŠle otvoreno, željne da igraju fudbal, bez taktiziranja. Redjale su se šanse na obe strane ali golmani obe ekipe nisu dozvolili da se mreža zatrese. Posle solo prodora Marjana Slavkovića i centaršuta za Resimića, Resimić se odlično snalazi u šesnaestercu domaćina i od 65. minuta rezultat je 1-3.

Prilike su od tog momenta krenule na sve ili ništa, ali svoje šanse nisu iskoristili Kušić, Bešević i Rozgić. Totalna ofanziva Prilika ostavila je mnogo prostora za napadače Dragačeva, ipak Resimić, Ranković i Radojičić nisu iskoristili izgledne šanse za gol. Kada de očekivao poslednji zvižduk sudije Radovića, pad koncentracije ekipe Dragačeva posle kornera koristi Kovačević, i u 92. minutu smanjuje rezultat na 2-3, što se ispostavilo kao konačan rezultat utakmice.

STADION: Teren u Prilikama. GLAVNI SUDIJA: Radović Marko (Viča). POMOĆNE SUDIJE: Dimitrijević Srdjan (Lučani), Petrović Jovana (Markovica). DELEGAT UTAKMICE: Karović Zoran. ŽUTI KARTONI: Mijatović za Dragačevo. Božović za Prilike. CRVENI KARTON: Petrović za Prilike.

STRELCI: Nkola Dmitrić u 11. minutu, Dimitrije Slavković u 13. minutu i Miloš Resimić u 65. minutu za Dragačevo. Darko Kušić u 24. minutu i Aleksandar Kovačević u 92. minutu. IGRAČ UTAKMICE: SLAVKOVIĆ DIMITRIJE.

PRILIKE: Dragojević, Kovačević, Petrović, Simeunović ©, Luković, Rozgić, Kušić, Pejović, Bešević, Božović  ( od 65. Marković), G. Tomić ( od 68. M. Tomić).

DRAGAČEVO: Tešić, M. Slavković, A. Tadić, Radičević ( od 75. Ranković), D. Slavković, Pajović ©, Mijatović, Zučković, Dmitrić, Resimić, Radivojević ( od 80. Radojičić).

Prilike 2 : 3 Dragačevo
Jedinstvo 0 : 3 Morava
Slatina 4 : 0 Spartak
Rakova 2 : 1 Ozremica
Ovčar 6 : 1 Voćar