Poraz Šarbana u Jabučju

Arhivski snimak - foto: facebook.com/sarbane00

Fudbaleri Šarbana, u okviru 24. kola Međuopštinske lige grupa Istok, doživeli su poraz od ekipe Kolubare iz Jabučja, iako su do sredine drugog poluvremena imali prednost od dva gola razlike.

Meč u Jabučju otpočeo je ispitivanjem snaga na terenu i nije se ništa ozbiljnije dešavalo do 28. minuta kada se posle jednog prekida pred golom domaćih najbolje snalazi bivši igrač ubskog Jedinstva iz drugoligaških dana, Branko Zujalović i donosi prednost ekipi Šarbana. Samo osam minuta kasnije, iako se radi o štoperu, isti igrač duplira prednost, kada se pojavio iz drugog plana i rutinski savladao golmana Kolubare. Rezultatom 0:2 se otišlo na odmor.

Početak drugog dela igre protekao je u inicijativi domaćih, i taman kada su Šarbanci uspostavili ravnotežu na terenu, Kolubara preko Aleksandra Babića uspeva da smanji rezultat, igrao se 66. minut. To kao da je dalo krila domaćinima da zaigraju još ofanzivnije i ta ofanziva im se isplatila u finisu meča. Najpre je u 82. minutu Miloš Đurđević izjednačio iz slobodnog udarca, da bi tri minuta kasnije mladi Marko Radojčić napravio nepotreban faul u svom šesnaestercu, što koristi Miloš Mitrović i sa bele tačke donosi prednost a ispostaviće se koji minut kasnije i jako bitnu pobedu ekipi Kolubare.

Šarbane je na ovom meču igralo u sastavu: Goran Stevančević, Marko Radojčić, Dragan Avramović, Dejan Mirković, Branko Zujalović, Mihajlo Popović, Živorad Ilić, Miroslav Gajić, Nemanja Milovanović, Đuro Stević, Stefan Rašić (Zoran Dukić).

Kolubara (J) 3 : 2 Šarbane
OFK Stublenica 3 : 4 Polet (T)
Proleter (B) 2 : 1 Polet (DL)
Omladinac (K) 1 : 2 Joševa
Ratkovac 4 : 2 Crvena Jabuka
Mladost (V) 1 : 1 Kalenić
OFK Paljuvi 3 : 1 Rudar 1945