Surduličani poraženi u Novom Sadu

Arhivski snimak - foto: facebook.com/fkradniksurdulica

Fudbaleri surduličkog Radnika, nakon dve uzastopne pobede, poraženi su u Novom Sadu protiv Proletera sa ubedljivih 3:0 u susretu 36. kola Superlige Srbije. Radnik je protiv tima koji se bori za opstanak i kome su bodovi neophodni bio konkurentan u prvom delu, ali je u nastavku primio sva tri pogotka.

U grčevitoj borbi za opstanak Proleter je savladao Surduličane i došao do važna tri boda dva kola pre kraja prvenstva.

Domaćin je bio apsolutno dominantan, a o tome najbolje govori činjenica da je Radnik tokom čitavog meča uputio dva udarca u okvir gola Proletera. Domaćin je u prvom delu bio agresivniji, ali promene rezultata nije bilo.

Ipak, u drugom delu napadač Filip Knežević upisao se dvaput u listu strelaca, u 63. i 69. minutu, a precizan je bio i Milan Mirosavljev u 66. minutu, pa je tako do 20-ak minuta pre kraja bilo rešeno pitanje pobednika.

Na superligaškoj tabeli peti Radnik ima 55 bodova, šesta Mladost 51, a Proleter je 12. sa 47 osvojenih bodova.

U narednom kolu Radnik u Surdulici dočekuje TSC iz Bačke Topole.

Novi Pazar 4 : 1 Mladost (L)
Voždovac 4 : 2 Napredak
Čukarički 0 : 2 Partizan
TSC 2 : 1 Javor Matis
Proleter 3 : 0 Radnik
Spartak ŽK 1 : 0 Inđija
Mačva 2 : 5 Vojvodina
Radnički (N) 2 : 2 Rad