"Čarapani" se okliznuli na "Krovu"

Arhivski snimak - foto: H.D.Vujanović

Susret na ˝Krovu˝ dva tima u borbi za goli život, koji se nalaze u različitoj formi. Voždovac je u poslednjih 10 kola osvojio mizernih 11 bodova i iz sigurne plovidbe ušao u oluju zvanu opstanak, dok je Napredak, nasuprot njima, iz poslednjih 10 kola pod Bagdalu doneo 25 bodova i treći je tim po uspešnosti, iza Zvezde i Partizana, ako se pogledaju ti parametri.

Napredak počinje otvoreno i na samom startu, igrao se treći minut, Ćuković preti šutem sa ivice kaznenog prostora, lopta je završila nekih pola metra pored leve stative. Uzvratili su ˝Zmajevi˝ samo dva minuta kasnije, Milović je sa 5 metara pogodio prečku. Veoma zanimljiv početak, Ćuković u 8. minutu na pet metara od gola domaćih pronalazi Kočića, lopta posle njegovog udarca glavom odlazi jedva desetak centimetara kraj stative. Potom domaći stvaraju dve šanse. Igrao se 16. minut kada je Stanisavljević izveo slobodnjak sa oko 22 metra, Ostojić uz pomoć grede zaustavlja udarac. Samo minut docnije ni Stojčev nije bolje sreće, loptu sa svega 5-6 metara udaljenosti šalje van okvira gola. Igrao se 20. minut kada se Janković stuštio ka šesnaestercu gostiju, Mršić ga je srušio na 13 metara od gola i za sudiju utakmice nije bilo dileme, pokazao je na belu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne je bio Purtić. Janković je samo dva minuta kasnije mogao da postigne i drugi gol za domaće, prevario je golmana, ali je Zonjić loptu izbacio sa gol linije.

Drugi deo poluvremena protiče mnogo mirnije, igra se sa manje agresivnosti. Prvo sledeće uzbuđenje gledamo u 34. minutu. Stanisavljević je na petercu pronašao iskusnog Stojčeva, ovaj je varkom poslao Marinkovića izvan terena, a golmana gostiju da izvadi loptu iz mreže. Raspad odbrane gostiju domaći koriste veoma brzo. Nakon asistencije Lasickasa, Janković šutem sa 14 metara loptu šalje iza leđa nemoćnog Ostojića, za velikih 3:0 u 37. minutu.

Prvo uzbuđenje u nastavku je viđeno u 50. minutu, dva puta je šuteve iz kaznenog prostora uspeo da zaustavi golman gostiju Ostojić, prvo Milosavljevićev, a dvadesetak sekundi kasnije i Gajićev. Milović se poigravao sa loptom na 30 metara od svog gola u 58. minutu i to je moglo gola koštati domaće, Bačanin mu je oduzeo i stigavši na nekih 12 metara iskosa gađao suprotan ugao, na nesreću gostiju neprecizno. Domaći ponovo stvaraju kolosalnu šansu u 60. minutu. Lasickas i Janković su proigrali gostujuću odbranu, ovaj drugi šutira sa svega par metara, a Ostojić mu brani nogom.
Da vidimo gol i u drugom poluvremenu, prvi se postarao Marinković u 62. minutu, sa nekih 5 metara loptu je poslao iza leđa nemoćnog Miloja Prekovića i smanjio na 3:1. Opao je tempo igre, to je evidentno, nema više brzih i osmišljenih akcija, kao da akteri jedva čekaju završetak meča. Tako nije mislio najstariji igrač na terenu Stojčev, postigavši u 76. minutu četvrti gol za Voždovac na asistenciju Milosavljevića. Napredak je uzvratio u 82. minutu preko Bačanina koji uspeva da postigne i drugi gol za goste pored smušene odbrane domaćih, na isti način kao što su dali prvi.

Rezultatom 4:2 je završena ova veoma sadržajna utakmica, pa su tako Voždovac i Napredak posle današnjeg meča bodovno poravnati, imaju po 47. Žestoka borba za opstanak se nastavlja narednog vikenda, kada u pretposlednjem kolu, ˝Zmajevi˝ gostuju na stadionu Partizana istoimenoj ekipi, dok će Kruševljani u carskom gradu biti domaćini Mladosti iz Lučana.

VOŽDOVAC - NAPREDAK 4:2 (3:0)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Simović Novak. POM.SUDIJE: Đorović Nikola i Simović Miloš. STRELCI: Purtić 21. (k.u.), Stojčev 34. i 76. i Janković 37.min (Voždovac), Marinković 62. i Bačanin 82.min (Napredak). ŽUTI KARTONI: Purtić i Nišić (Voždovac), Spremo i Marinković (Napredak).
VOŽDOVAC: Preković, Bogdanović, Milović, Milosavljević, Stojčev (Cvetićanin), Lasickas (Dukić), Gajić, Stanisavljević, Milojević, Purtić, Janković (Nišić).
NAPREDAK: Ostojić, Marinković, Kostić, Melunović, Čečarić (Milošev), Mršić, Tomić (Milovanović), Kočić (Bačanin), Spremo, Zonjić, Ćuković.

Novi Pazar 4 : 1 Mladost (L)
Voždovac 4 : 2 Napredak
Čukarički 0 : 2 Partizan
TSC 2 : 1 Javor Matis
Proleter 3 : 0 Radnik
Spartak ŽK 1 : 0 Inđija