Retrospektiva: Super B liga "Istok - Zapad" - 17. kolo

25.04.2021 – 19:00 RK Jagodina – RK Bela Palanka 35:39 (21:22)

Rukometaši Jagodine ponovo su doživeli neuspeh. U svojoj hali “JASSA” poraženi su od ekipe Bele Palanke rezultatom 35:39. Iako su bili favoriti protiv Žitorađe, olako su prosuli bodove u gostima i tako omogućili mladom “fenjerašu” da upiše prvi bod u Super B ligi. Marko Marković i dalje ima velike probleme što se tiče rostera. Iako je Bela Palanka u drugom delu znatno oslabljena i do gostovanja u Jagodini nije ubeležila bodove, Jagodinci su u ovu utakmicu ušli motivisano ali je nedostajala rotacija. U prvom poluvremenu postignuto je čak 43 gola gde je nagoveštena goleada. Jagodina je ponovo imala jednog golmana i 6 igrača koji igraju u prvoj postavi (od toga 3 su povređena). Bela Palanka je u Jagodinu doputovala sa 10 igrača a ponovo je na teren istrčao i trener Vladimir Nikolić. Jagodinci ni u jednom trenutku nisu imali vođstvo na ovom meču što je brinulo njihovog trenera. Bili su raspoloženi Božanić koji je izašao iz karantina i Stevović ali to nije bilo dovoljno. Bela Palanka je smogla snage i upisala prve bodove u drugom delu prvenstva. U 53. minutu su gosti rešili pitanje pobednika (30:36) i tako ubeležili bodove koji mogu da znače opstanak. Goste je do pobede vodio iskusni Ivan Veljković sa 10 golova a briljantan je bio golman Aleksandar Jelić koji je proglašen za igrača utakmice. Kod domaćina po 8 puta su se upisivali već pomenuti Luka Božanić i Mihajlo Stevović. Službena lica bila su iz Leskovca. Sudije Marjan Golubović i Dragan Milošević a kontrolor je bio Vladimir Stojanović.

25.04.2021 – 18:00 RK Žitorađa - RK Zlatar 22:26 (10:14)

U Žitorađi je odigrana utakmica između  Žitorađe i Zlatara iz Nove Varoši koji je nakon 60 minuta slavio pobedu rezultatom 22:26 (10:14) gde sada deli 4. mesto sa ekipom Metalca. Zlatar je na ovoj utakmici nastupio bez trenera ali to ih nije omelo da odnesu pobedu iz Žitorađe. Očekivalo se da nakon sjajne partije protiv Jagodine Žitorađani odigraju malo bolje odbranu ali iskustvo Zlatara je presudilo. Startovali su gosti sjajno (0:3) a potom je u jednom trenutku bilo 3:9. Tražio je Dragan Nikolić tajm – aut ali ni to nije urodilo plodom gde gosti odlaze na poluvreme sa +4. U drugom poluvremenu gosti su igrali u svom ritmu gde nisu dozvolili mladim Žitorađanima da priđu i unesu nemir u utakmicu. U 50. minutu je bilo +5 za goste je je moglo da se nasluti kako će se utakmica završiti. Najbolji pojedinac kod domaćina bio je Blagoje Marković sa 10 golova dok je goste do pobede vodio Aleksandar Babić sa 8 (igrač utakmice). Utakmicu su sudili Miloš Radojičić i Predrag Marinković iz Leskovca a delegat je bila Valentina Stanković iz Niša.

24.04.2021 – 19:00 RK Kuršumlija - RK Mokra Gora 20:31 (9:16)

Najzanimljivija utakmica 17. kola Super B lige “Istok - Zapad” odigrana je u Kuršumliji gde je dodeljen epitet derbija. Nažalost, gledaoci su bili uskraćeni da gledaju egal jer su gosti iz Mokre Gore od početka utakmice nametnuli svoj ritam i pokazali Kuršumličanima da nemaju šanse. Nakon bitne pobede u prošlom kolu protiv Hajduk Veljka bila je pristuna psihička istrošenost ali je Zlatko Petronijević nekako konsolidovao svoje pulene koji su odneli veoma bitne bodove iz mesta koje važi za neosvojivu “tvrđavu”. Avram Ilić je na teren poslao najjači sastav ali to nije omelo goste koji nisu dozvolili Kuršumliji da povede na utakmici. Gledali smo egal samo 8 minuta a potom su furiozno krenuli gosti iz Zubinog Potoka da rešetaju gol domaćina. U 18. minutu imala je Kuršumlija šansu da izjednači ali ponovo se bude gosti gde do poluvremena odlaze na 9:16 i gase svaku nadu domaćinu. U drugom poluvremenu domaćin nije mogao da se podigne iz “pepela” a golman gostiju je bio kao hobotnica. U 50. minutu bilo je jasno da će gosti odneti bodove (17:27). Domaći su imali Dušana Ilića koji je postigao 6 golova dok su gosti ponovo imali raspoloženog Andreja Biševca koji je postigao 8 golova. Za igrača utakmice proglašen je Nikola Milojković, golman gostujuće ekipe. Derbi u Kuršumliji su sudili Zdravko Crnjanski i Milenko Alimpić a delegat je bio Željko Golubović iz Novog Sada.

24.04.2021 – 19:00 RK Hajduk Veljko - RK Jastrebac 32:24 (16:11)

Hajduk Veljko je posle teškog poraza od Mokre Gore dočekao nešto slabiju ekipu Jastrepca iz Blaca i nakon 60 minuta igre slavio rezultatom 32:24 (16:11). Hajduk Veljko u Negotinu nije dozvolio Blačanima ni u jednom trenutku da steknu vođstvo. Stalno su povećavali prednost da bi se na poluvreme otišlo sa 16:11. Ni u drugom delu se ništa značajno nije promenilo, nastavili su domaći u svom ritmu i na kraju slavili pobedu rezultatom 32:24. Kod gostiju 8 golova je postigao Uroš Lukić dok je u domaćim redovima najefikasniji bio Nikola Stanojčić sa 5 golova. Za igrača utakmice proglašen je mladi Vuk Kerkez koji je postigao 3 gola. Utakmicu su sudili Danijel Stanković i Marjan Stefanović iz Leskovca. Delegat je bila Ivana Jovanović iz Zaječara.

24.04.2021 – 18:00 RK Priboj – RK Metalac 20:23 (11:12)

Rukometaši Priboja imali su šansu da iznenade ekipu Metalca i upišu veoma bitne bodove gde bi se udaljili od crvene zone. Ipak, Metalac koji je već obezbedio opstanak u ligi nije želeo ništa da prepusti slučaju i ponovo je sjajno odigrao utakmicu na ovom teškom gostovanju. Tokom celog prvog poluvremena gledali smo egal a potom je u drugom delu gost dodao gas i u 48. minutu je bilo +5. Haris Strujić je povukao svoju ekipu na tajm – aut kako bi ih vratio u život ali snage za to nije bilo. Izabranici Gorana Veselinovića su nastavili u svom ritmu i nakon 60 minuta velike borbe slavili pobedu rezultatom 20:23. Kod domaćina Miloš Arsić je postigao 7 golova. Gosti su imali raspoloženog Nenada Stanojčića koji je bio precizan 6 puta a za igrača utakmice proglašen je kapiten Branko Veljović. Bio je precizan 5 puta. Utakmicu su sudili braća Bojan i Goran Tepavčević iz Čačka a kontrolu suđenje je vršio Petar Vukojičić iz Požege.

25.04.2021 – 19:00 RK Vranje 1957 – RK Topličanin 17:20 (7:10)

Rukometaši Topličanina iz Prokuplja su slavili na teškom gostovanju protiv Vranja 1957 rezultatom 17:20 (7:10) i nakon 17 odigranih utakmica zauzeli 7. mesto. Domaćin je imao vođstvo 9 minuta a potom je na kratko preokrenuo Topličanin da bi se ponovo Vranjanci vratili na kolosek. U 24. minutu su domaći postigli poslednji gol a potom je usledila serija Topličanina koja vodi goste na odmor sa +3. Imao je Darko Stanojković šta da kaže svojim igračima u svlačionici. Istrčali su motivisanije ali Topličanin je nastavio u svom ritmu. Nakon 10 minuta igre bilo je 10:14 a zatim je u 50. minutu bilo 13:18 gde je moglo da se nasluti kako će se ovaj meč završiti. Na kraju Vranjanci su smanjili zaostatak na -3. Kod domaćina najefikasniji je bio Stefan Pavlović sa 8 golova dok je u gostujućoj ekipi najefikasniji sa 4 bio Stefan Stefanović. Za igrača utakmice proglašen je golman gostujuće ekipe Stefan Jovanović. Utakmicu su sudili Spasoje Kolak iz Kragujevca i Stanislav Milošević iz Jagodine. Delegat je bio Goran Sokolović iz Kraljeva.