Velika pobeda Zvezde u dramatičnoj završnici!

U veoma teškoj i neizvesnoj završnici, naši košarkaši su zabeležili još jednu pobedu za infarkt i tako nastavili lov na pol poziciju u plej ofu.

U zaostaloj utakmici 11.kola ABA j.t.d. lige snage su konačno odmerili Crvena zvezda i Cedevita Olimpija. Veoma važan susret u borbi za plej-of, pa i same plej-of pozicije, doneo nam je na početku veoma tvrdu i nepovezanu utakmicu. Veliki broj izgubljenih lopti i faulova u napadu, nije nagoveštavao da će se ekipe vremenom tako raspucati i da će na poluvreme otići sa po pedeset ubačenih poena uz procenat šuta iz igre od preko 50% ( Zvezda 53,3, Cedevita Olimpija 58,8%). Stegnut početak naše ekipe oličen u mučenju Kuzmića da uradi nešto pod košem protivnika i statičnost u organizaciji napada Voldena, razbili su Rit sa dve sjajne rampe i Lojd sa tri trojke od čega su dve postignute sa preko osam metara, od toga jedna pod faulom. Početna prednost Cedevite se na taj način istopila, pa je Zvezda serijom od sedam vezanih poena, došla do prve ozbiljnije prednosti (20:14). Međutim, stečena prednost se još lakše istopila, pa je Cedevita trojkom Rupnika otiša na +2 ali je Kuzmić u poslednjoj sekundi prve četvrtine bio brži i poravnao rezultat prve četvrtine (24:24).

Generalno, prvo poluvreme je odlikovala igra u serijama Zvezda je uz dobru igru Davidovca u drugoj deonici, stekla novih sedam poena prednosti (41:34).Ali bi Cedevita trojakama uspevala veoma brzo da stvari vrati u egal te se na poluvreme otišlo sa razultatom 52:51, za našu ekipu.

Drugo poluvreme Zvezda započinje u jakom ritmu i čvrstom odbranom te dobrim rešenjima Davidovca i Voldena stiče osam poena prednosti za četiri minuta igre, pri tome uspevši da ostavi Cedevitu beѕ postignutog poena u tom intervalu te je Golemac bio prinuđen da zove tajmaut. Posle minuta odmora, Džons je trojkom uspeo da prekine seriju Zvezde, koja je u tim trenucima ušla u seriju loših napada pa je Cedevita koševima Perija i Blažiča opet spustila razliku na samo tri poena (61:58), da bi posle promašaja Simonovića u šutu za tri poena, Hopkins na drugoj strani, posle skoka u napadu smanjio dodatno rezultatat na 61:60 što je prinudilo Radonjića da zatraži minut odmora. Finiš četvrtine protekao je u nešto čvršćim odbranama gde su obe ekipe prilično zatvorile svoje rekete i oterali protivnika van linije za tri poena. Ipak, u tim trenucima dve veoma bitne trojke pogađa Simonović pa Zvzezda zadržava posle treće četvrtine četiri poena prednosti (69:65).

Zvezda i poslednju deonicu otvara nešto bolje od protivnika i na krilima Lojda i Voldena opet stiče sedam poena prednosti (74:67) ali preko Perija i trojkom Blažiča, Cedevita opet dolazi na samo tri poena zaostatka. U tim trenucima, Zvezda ulazi u seriju loših napada, a situaciju dodatno komplikuje trojka Rupnika, uz mehaniku šuta-bacanje kamena sa ramena, pa se u poslednjih pet minuta ušlo sa egalom (75:75). Odlična reakcija u defanzivi i poeni u kontri Zvezdi ipak daju dah za završnicu. U finišu, ipak nije moglo bez drame. Cedevita je, nošena Perijem, stigla nadomak pobede. U poslednjih 26 sekundi ušla je sa +3. Međutim, Lazić, koji je bio fauliran pogađa prvo slobodno bacanje, drugo promašuje. Naši igrači dolaze do ofanzivnog skoka a igrači Cedevite prave faul nad Voldenom, koji je siguran oba puta. U nastavku lude završnice, Peri gubi loptu, do koje dolazi Simonović i nad kojim je napravljen faul. Simonović pogađa prvo, namerno promašuje drugo i donosi Crvenoj zvezdi novi trijumf u još jednoj neizvesnoj završnici.

Crvena zvezda i Cedevita Olimpija će novu utakmicu odigrati već u petak.

Crvena zvezda – Cedevita Olimpija 82:81 (24:24, 28:27, 17:14, 13:16)

Hala:Aleksandar Nikolić. Sudije: Nikolić, Nedović, Porobić.

Crvena zvezda: Hol (4as), Volden 13, Lojd 19, Uskoković, Davidovac 17, Lazić 6, Rit 2, Radanov, Dobrić 9, Simonović 9, Kuzmić 7 (7sk). Trener: Radonji

Cedevita Olimpija:Radović, Peri 19,Hopkins 8, Duščak, Murić 3, Blažič 14, Braun 6, Hodžić 3, Džons 10, Dimec, Marinković 4,Rupnik 14. Trener: Golemac.