Čukarički odigrao meč sezone protiv Spartaka za pobedu u derbiju kola

Čukarički odigrao meč sezone protiv Spartaka za pobedu u derbiju kola--

Čukarički se revanširao Spartaku sa kamatom za poraz u prvom delu sezone – 5:1. Brđani su odigrali sjajan meč protiv Subotičana, možda i najbolji ove sezone, sasvim zasluženo su slavili u derbiju kola i podigli su prednost u odnosu na najbližeg pratioca, sada ekipu TSC-a, na 13 bodova.

Izvršio je Čukarički pritisak od starta meča. Pa je već u petom minutu Savić driblingom izbacio čuvara i šutirao sa ivice šesnaestrerca, ali pravo u golmana Dujmovića. Samo dva minuta Pantić je primio loptu na desnoj strani i prelepo uposlio Jovanovića, koji je u padu sa pet metara zahvatio loptu, ali je Dujmović izbio loptu u korner. Posle ubacivanja iz ugla, Čukarički je poveo. Kapiten Docić je izveo perfektan korner, Jovanović je bio fantastičan u skoku, pa su Brđani poveli – 1:0.

U 12. minutu je domaći tim mogao da duplira prednost, Jovanović je kao na petoparcu proigrao Ergelaša, koji je levom nogom šutirao pored gola Spartaka. Imao je još jednu priliku domaćin u 23. minutu, ponovo posle odličnog centaršuta Docića sa desne strane, lopta se pomalo srećno odbila do Jovanovića, koji je šutirao, ali je jedan igrač Spartaka glavom intervenisao gotovo na gol-liniji.

U 30. minutu Brđani su duplirali prednost, Stevanović je sjajno centrirao sa desne strane, a Jovanović je u padu glavom zahvatio loptu i sproveo je u protivničku mrežu – 2:0. U 35. minutu Srećković je dobro tukao iz slobodnog udarca sa oko 25 metara, bio je to precizan udarac, ali i ne dovoljno dobar za čuvara mreže Čukaričkog Petrovića.

Probao je koji minut i Pantić, posle dva „lažnjaka“ šutirao je sa 17 metara, bio je zamalo neprecizan. Sjajnu priliku da kompletira het-trik Jovanović je imao u 43. minutu, posle odličnog dodavanja Kovača, ali je Dujmović uspeo da mu skine udarac sa desetak metara. Trenutak nepažnje skupo je koštao Brđane u bukvalno poslednjim trenucima prvog poluvremena, kad je Šimura prihvatio jedan „otpadak“ i loptu zakucao u mrežu Petrovića – 2:1.

Samo što je počelo drugo poluvreme Čukarički je vratio dva gola prednosti. Bila je to fantastična akcija, mat u tri poteza. Sve je počelo od kapitena domaćih Docića, koji je poslao loptu iza leđa odbrane Subotičana, Stevanović je ušao u šesnaesterac i potom drugi put na meču asistirao, ovoga puta Saviću, koji je sa 14 metara zakucao loptu u Dujmovićevu mrežu – 3:1.

Svaki Docićev centaršut bio je opasnost po gol rivala. Tako je bilo i u 54. minutu, kad je kapiten Čukaričkog ubacio loptu iz slobodnog udarca, iskosa sa leve strane, a sve to je sjajno ispratio Tanasijević, koji je postigao prvenac u dresu Brđana – 4:1.

Samo četiri minuta kasnije Savić je postigao svoj drugi, a peti gol za belo-crne. Pantić je krenuo akciju, prosledio loptu do Jovanovića na levu stranu, a ovaj odlično uposlio mladog reprezentativca Bosne i Hercegovine, kojem nije bilo teško da ponovo savlada Dujmovića – 5:1.

Rezultat je dozvoljavao šefu struke Čukaričkog da u 74. minutu u igru uvede i debitanta u prvom timu, Mihajla Baića. Upravo je ovaj momak imao priliku u 77. minutu, posle akcije koju je započeo Vidosavljević, potom je minijaturu izveo Rakonjac, ali je udarac Baića iz izgledne situacije izblokiran.

Sjajno je koji minut kasnije reagovao Rakonjac, najpre je zahvatio loptu glavom posle centaršuta Stevanovića, Dujmović je odbranio, ponovo je mladi reprezentativac Crne Gore šutirao, ovoga puta nogom, ali je golman Spartaka još jednom bio uspešan.

Čukarički - Spartak 5:1 (2:1)

Strelci: 2:0 – Jovanović u 8, 2:0 – Jovanović u 30, 2:1 – Šimura u 45+2, 3:1 – Savić u 47, 4:1 – Tanasijević u 54, 5:1 – Savić u 58. minutu. Stadion na Banovom brdu. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Srđan Jovanović. Pomoćnici: Uroš Stojković i Milan Mihajlović. Žuti kartoni: Tošić (Čukarički), Srećković (Spartak).

ČUKARIČKI: Petrović, Tošić, Docić, Stevanović, Jovanović (od 59. Rakonjac), Ergelaš (od 46. Mijailović), Tanasijević, Savić (od 59. Čolović), Pantić (od 67. Vidosavljević), Šapić, Kovač (od 74. Baić).

SPARTAK: Dujmović, Jović, Šimura (od 80. Rajović), Ivančević, Tekijaški, Srećković, Dunđerski, Savković (od 67. Jovanović), Tufegdžić (od 80. Đurasović), Marčić, Furtula.

Vojvodina 1 : 0 Novi Pazar
Inđija 1 : 0 Rad
Radnik 2 : 1 Zlatibor
Javor Matis 1 : 1 OFK Bačka
Partizan 3 : 0 Metalac
Napredak 1 : 4 Crvena zvezda