Retrospektiva: Super B liga "Sever - Centar" - 9. kolo

28.11.2020. – 13:00 RK Smedrevo – RK Jedinstvo 36:29 (18:12)

Rukometaš Smedereva, posle dvonedeljne pauze, izazvane korona virusom (dvojica pozitivnih) su u utakmici 9. kola Super B lige Sever Centar pobedili fenjeraša lige ekipu Jedinstva iz Novog Bečeja sa 36:29, poluvreme 18:12. Bez Marjanovića, koji je bio u timu, Dušana i Darka Stojkovića i Bugarčića, Smederevci su sa pola gasa stigli do šeste prvenstvene pobede. Gosti su u Smederevo došli sa jednim golmanom i sedmoricom igrača i nisu se obrukali. S druge strane, domaćin je odigrao taman onoliko koliko treba. Na poluvremenu je bilo šest razlike, a već u šestom minutu nastavka bilo je 23:13. Tada je Nenad Martić polako iz igre izvodio prvotimce i pružio šansu mlađim igračima. Gosti su to umeli da iskoriste i u 49. minutu uspevaju da se primaknu na dva gola zaostatka 28:26. Da se ne bi dodatno komplikovala situacija, Martić je vratio iskusne igrače u igru i stvari su opet došle na svoje mesto. Najefikasniji u ekipi Smedereva bilo su Jokić sa 10 i Drobnjak sa 8 pogodaka. U redovima Jedinstva bolji od ostalih bili su Crnjin, Dujin i Labus sa po 6 pogodaka. Službena lica bila su iz Beograda. Sudije, braća Ivan i Bojan Kolavčić dok je delegat bila Milena Delić. Izvor: sdsport.rs

28.11.2020. – 16:30 RK Inđija – RK Ub 43:42 (25:23)

U sportskoj hali u Inđiji odigrana je prava Superligaška utakmica gde su se sastali rukometaši Inđije i Uba. Na kraju 2 boda su ostala u Inđiji. Rezultat 43:32 (25:23). Iako su mnogi mislili da će ova utakmica biti sa manje golova ovi igrači su to demantovali i postigli čak 85 golova! Od samog starta domaćin je razarao mrežu Ubljana ali stalno su izabranici Milana Zarina bili na gol ili dva sve do 9. minuta kada je Inđija prvi put imala +3 (9:6). Nastavili su u istom ritmu a šansu su gosti imali u 26. minutu da izjednače rezultat ali je ubrzo odgovorio sjajan napad domaćina i postigao 25. pogodak te poluvreme završio sa +2. Iako je bilo za očekivati da posle 48 golova padne tempo utakmice, to se nije desilo. Nastavilo se u istom ritmu, golovi su “pljuštali” kao kiša da bi se na kraju rukometaši Inđije izvukli preko heroja utakmice Đorđa Šotre i sačuvali 2 boda u svom hramu rukometa. Kod gostiju najefikasniji je bio Nikola Jovanović sa 12 pogodaka dok je 11 dodao Nikola Marković. Kod domaćina 9 golova su postigli Đorđe Šotra i Ognjen Jevtović koji je proglašen za igrača utakmice. Utakmicu su sudili Bojan Jevremović i Vukašin Radosavljević iz Valjeva. Kontrolor je bio Dobrosav Knežević.

28.11.2020. – 19:00 RK Jugović – RK Kolubara 25:25 (13:13)

U derbiju prvog dela prvenstva Super B lige Sever-Centar Kaćani i Lazarevčani odigrali su sjajan meč, koji je završen rezultatom 25:25 (13:13). Borbeno, sa jakim odbranama i malo golova, golmani su dobro čuvali svoje mreže. Imali su rukomataši Jugovića u prvom delu dva tri gola prednosti, ali su gosti stizali do nerešenog rezultata. U drugom delu susreta Kolubara je imala dva do tri gola prednosti, ali su domaći sustizali tu prednost i na kraju izborili nerešen rezultat, iako su imali šanse da ostvare pobedu. Na kraju realan ishod derbija Super B lige Sever-Centar. Kod domaćina najefikasniji je bio Dušan Mirić sa 5 pogodaka dok su ga sa 4 ispratili Dušan Ilijin i Aleksandar Kočić. U gostujućoj ekipi 9 golova je postigao Nikola Stamenković dok je 8 pridodao igrač utakmice Miloš Jovanović. Utakmicu su sudili Vrbašani Nikola Musić i Stevan Đurašinović. Kontrolor je bio Dejan Vukićević iz Beograda.

28.11.2020 – 19:30 RK Vrbas Petrol – RK Mačva 27:33 (12:13)

Rukometaši Mačve nastavili su pobednički niz trijumfom u Vrbasu, u okviru 9. kola, rezultatom 27:33 (12:13). Još dva boda upisale su “Lisice” u tabelarni količnik, čime su izbile na drugo mesto uz utakmicu zaostatka. Stameni Srđan Jevđenović predvodio je Mačvane do ove pobede i velikom borbom uz 11 golova zaslužio titulu igrača utakmice. Očekivano jak otpor pružili su Vrbašani na domaćem terenu i do kraja prvog dela nisu dozvolili gostima da u potpunosti uspostave svoju igru. Merile  su snagu dve ekipe, igrale su se brze akcije, a crveno-crni nisu uspevali da se odlepe na više od dva razlike. Trener Pavlović savetima je ulio dodatno samopouzdanje svojoj ekipi na pauzi, posle koje je krenula prava ofanziva gostiju. Odlične “Lisice” držale su prepoznatljiv ritam tokom celog drugog dela i održavale sigurnu razliku, pa su ovaj meč završile sa plus šest. Kod domaćina najefikasniji je bio Vasko Krivokapić sa 6 golova. U pobedničkoj ekipo Srđan Jevđenović je bio precizan 11 puta i time je proglašen za igrača utakmice. Sudijski par na ovoj utakmici bio je Nikola Ilić – Ivan Veličković iz Železnika i Umčara dok je kontrolor bio Miroslav Janković iz Zemuna.

12.02.2021 - 20:30 RK Lavovi BP – RK Sivac 69 19:32 (9:12)

Posle dužeg vremena vratili smo se rukometu. U pitanju je Super B liga gde je odigrana utakmica u grupi "Sever - Centar". Snage su odmerili rukometaši Lavova iz Bačke Palanke i Sivca iz istoimenog mesta. Sivac 69 je važio za favorita u ovoj utakmici i na kraju zasluženo slavio rezultatom 19:32 (9:12). Nakon kompletiranog 9. kola Sivac se nalazi na 6. poziciji (3-3-3) dok su Lavovi BP na 8. mestu (3-0-6). U Bačkoj Palanci je Sivac startovao furiozno. Otvorili su utakmicu serijom 0:4 a do 18. minuta su se domaći konsolidovali i smanjili zaostatak. Do poluvremena najbolji trener po izboru Rukometnog Žurnala, Branko Žeželj je rotirao ali Lavovi nisu uspeli da priđu. U drugom poluvremenu Sivac je zaigrao nešto ofanzivnije i u 51. minutu imao +10 (15:25) da bi na kraju utakmicu završio sa +13. Standardno dobar u ekipi Sivca 69 bio je Marko Čabai koji je postigao 7 golova dok je kod domaćina najbolji bio Đorđe Stanojev sa 5 golova. Najbolji igrač utakmice bio je igrač Sivca 69 Nikola Bogojević. Utakmicu su sudili Danijel Trivković i Boriša Milosavljević iz Beške. Delegat je bila Vera Vraneš iz Novog Sada.

14.02.2021 - 18:00 RK Morava – RK Voždovac 2012 25:24 (14:11)

Posle velikih problema sa igračkim kadrom rukometaši iz Velike Plane su ostvarili pobedu protiv Voždovca rezultatom 25:24 (14:11) i tako se "odlepili" sa začelja tabele. Do 16. minuta Morava i Voždovac su igrali gol za gol a potom su se probudili igrači iz Velike Plane i do poluvremena uspeli da odu na +3. U drugom poluvremenu sve je išlo u korist Morave a potom su se probudili Beograđani i u 54. minutu izjednačili rezultat. Poslednji i odlučujući gol postigao je Mirković koji je doneo velika dva boda Moravi. Kod gostiju po 7 puta su se upisivali Đorđe Kandić i Nikola Zečević. Kod domaćina sjajnu partiju su pružili Vladimir Antić i veliko pojačanje Nikola Jestrović gde su postigli 6 pogodaka a za igrača utakmice je proglašen Nenad Tasić koji je bio precizan 2 puta.