Sinđelić i Sremčica odigrali bez golova

Utakmica koja je za oba tima vredela više od tri boda, jer su direktni konkurenti za opstanak, donela je od samog početka dinamičan fudbal. Doduše i jutarnja temperatura od samo 3 stepena nije im dala mogućnost za statičnost.

Sremčica stvara prvu šansu već u 3. minutu, Kuzmanović je lepo petom vratio loptu do Ivelje, ovaj šutira iz prve sa 12-13 metara pravo u golmana. Kuzmanović je u 6. minutu imao dobru priliku, ali sa oko 12 metara, iako neometan, loptu šalje visoko iznad gola.

Sinđa prvu priliku ima u 8. minutu nakon udarca iz ugla, najviši u skoku je Kožović, loptu šalje izvan okvira gola. Posle početnih propuštenih šansi u nastavku vidimo samo još Štulićev udarac sa oko 22 metra u 35. minutu, kada se lepo namestio i opalio po lopti, ali je zatresao samo mrežu na zaštitnoj ogradi iza gola.

Nastavak utakmice nam donosi mnogo više uzbuđenja, a ponovo gosti prvi prete preko Kuzmanovića u 52. minutu, njegov šut je zaustavio Čarapić. Tri minuta kasnije domaći uzvraćaju preko Štulića šutem sa oko 25 metara, međutim ponovo nije naštelovao nišanske sprave. Mikić i Štulić su u 66. i 68. minutu šutirali sa ivice kaznenog prostora, golman gostiju Filipović je u oba navrata dobro intervenisao.

Potom na red dolaze gosti, šut Stojanova glavom u 76. minutu brani Čarapić, dok je udarac rezerviste Milisavljevića u 78. minutu sa 7-8 metara završio iznad prečke. Napadi se smenjuju naizmenično kao i prilike, ali mreže ostaju netaknute. U 80. minutu Petrović strahovito šutira sa 28 metara pod prečku, golman gostiju je fantastično intervenisao i vrhovima prstiju loptu izbio u korner. Posle 3 minuta vođa navale domaćih Čelar je šutirao sa preko 20 metara, lopta je fijuknula desetak centimetara iznad prečke.

Najbolju šansu na utakmici u drugom minutu nadoknade propušta da realizuje plavokosi rezervista gostiju Milisavljević. Ratkovićev centaršut ga je pogodio, što se kaže, u trepavicu, međutim on sa svega 4 metra loptu šalje pored stative. Remi je najpravedniji, ali sa bodom ni jedna ekipa ne može biti zadovoljna u ovogodišnjoj žestokoj borbi za opstanak.

SINĐELIĆ - SREMČICA 0:0

STADION: FK Sinđelić. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Rabrenović Nikola. POM.SUDIJE: Galić Branko i Jeremić Milan. ŽUTI KARTON: Stojanov (Sremčica).
SINĐELIĆ: Čarapić, Ignjatović, L.Đorđević (Petrović), Pisar (R.Đorđević), Kožović, Luković, Štulić (Petković), Mikić, Čelar, Čarapić (Minić), Al Maliki (Ristić).
SREMČICA: Filipović, Bjelanović, Vasiljević (Subašić), Bogdanović, Stojanov, Ratković, Jovanović (Knežević), Milićević (Milisavljević), Kuzmanović, Ivelja, Kilibarda (Šekularac).

Radnički (O) 2 : 0 BSK Borča
Zvezdara 2 : 0 Teleoptik
TEK Sloga 3 : 1 OFK Beograd
GSP Polet Dorćol 0 : 2 BASK
Brodarac 5 : 1 Crvena zvezda
Lokomotiva 4 : 0 BSK 1925