14.11.2020 Predrag Maravić

Edrevičani slavili u derbiju

Uglješić siguran sa bele tačke, za pobedu Sloge - foto: Predrag Maravić

Vrlo dobra utakmica i igra sa puno šansi na obe strane. Bilo je dinamično i dramatično do samog kraja utakmice, u kojoj su Erdevičani slavi 2:1 protiv vrlo dobrih gostiju iz Bačkog Jarka. Već prva ozbiljnija šansa na meču je viđena u 8. minutu kada napadač Sloge Miša Mačvanski lobuje golmana Mladosti Dragana Lolića, sa 18 metara a lopta pogađa stativu.

U 21. minutu gosti postižu gol, pomoćni sudija Petrović signalizira da se Vučković nalazio u ofsajdu, a glavni sudija Nemanja Kampić svira nedozvoljenu poziciju i poništava pogodak, uz velike proteste gostiju iz Bačkog Jarka. U 32. minutu gosti stižu do prednosti od 1:0, Aleksandar Erak odlično centrira sa leve strane, Milan Kovačević sa 7 metara šalje loptu desnom nogom u desni gornji ugao nemoćnog golmana Sloge Saše Tojagića. U 42. Mačvanski je oboren na petercu od strane Mirka Drinića, sudija je svirao penal za Slogu, a siguran realizator sa bele tačke je bio Branislav Uglješić za 1:1.

Uspešni saradnici u FK Sloga Erdevik, Negovan Đorđević, vlasnik kompanije - Yonex i Jovo Drezga, predsednik kluba

U drugom delu vrlo dobra igra obe ekipe. U 58. minutu Miloš Džibrić odlično centrira sa desne strane, Mačvanski šutira glavom sa 7 metara, a lopta pogađa prečku. U 66. minutu šansa za goste, Goran Stojanović u solo prodoru šutira sa 14 metara u spoljni deo mreže .

Domaći fudbaleri imaju terensku inicijativu i stvaraju veliki broj prilika koje ne uspevaju da realizuju Herceg, Volarević , Raičević... I kada se činilo da će se ovaj meč završiti bez pobednika u 92. minutu Dimitrija Volarevića u solo prodoru obara golman Lolić, sudija Kampić svira penal, a siguran sa jedanaesterca je bio Branislav Uglješić za 2:1 i pobedu ekipe Sloge.

Posle derbi utakmice u Erdeviku, sportski direktor Sloge Jovica Đordjević je istakao: Odlična utakmica, nismo iskoristili puno šansi za golove, ali smo poentirali iz opravdanih jedanaesteraca preko Uglješića i zasluženo slavili.

Trener Sloge Darko Lovrić

Trener Darko Lovrić je istakao: Vrlo dobra utakmica,  čestitke mojim igračima na zalaganju. Gosti  su  ostavili odličan utisak. Stvorili smo puno šansi koje nismo realizovali, ali je Uglješić oba penala pretvorio u golove za našu zasluženu pobedu. Nismo igrali kompletni, ali smo pokazali karakter i disciplinu u igri.

Srećan posle derbija bio je Jovo Drezga, predsednik Sloge koji je istakao: Zasluženo smo pobedili u samom finišu, a da je bilo nerešeno bio bih zadovoljan, jer su Jaračani igrali igrali vrlo dobro. U toku jesenjeg dela prvenstva izgubi smo puno bodova u gostima. Imamo cilj, a to je borba za vrh tabele, za baraž i plasman  u Srpsku ligu Vojvodina.  Savršeni odnosi sa generalnim spozorom kluba, kompanijom Yonex garantuje nam da cilj moramo ostvariti. Imamo vrhunske uslove za takmičenje, a za prolećni deo prvenstva očekujemo da se povređeni igrači oporave, uz neko pojačanje jurišaćemo na vrh tabele. Svaka čast vašem sportskom portal na izveštavanju sa malih fudbalskih terena, koji pratimo svakodnevno.

Tekst i foto: Predrag Maravić