08.11.2020 fosmedia.me

Plavljani slavili u Nikšiću, Budućnost ubjedljiva protiv OFK Titograda!

Fudbaleri Sutjeske poraženi su u Nikšiću od plavskog Jezera 1:0 u meču 13. kola Prve Telekom fudbalske lige Crne Gore. Ni smjena trenera Dragana Radojičića nije pomogla nikšićkom sastavu da izađe iz krize i dođe do povoljnijeg rezultata. Pobjedonosni gol za ekipu Jezera postigao je Vojin Pavlović u 44. minutu. Sutjeska je od 53. minuta igrala sa igračem manje kada je isključen Novica Eraković. Nakon ovog poraza Sutjeska je ostala na 16 osvojenih bodova i zauzima sedmo mjesto, dok je Jezero na petoj poziciji sa dva boda više.

Budućnost je na gostovanju OFK Titogradu stigla do sigurne pobjede od 4:0. Poveli su gosti u 20. minutu golom Dejana Zarubice, a na 2:0 povisio je Draško Božović golom sa penala šest minuta kasnije. Na visokih 3:0 povisiio je Igor Ivanović u 76. minutu, dok je Aleksandar Vujačić postavio konačnih 4:0 u nadoknadi vremena. Nakon ove pobjede Budućnost je lider na tabeli sa 28 bodova, pet više od drugoplasiranog Dečića. OFK Titograd se nalazi na pretposljednjem mjestu sa 12 bodova.

OFK Petrovac je na svom terenu odigrao 1:1 sa Rudarom, a domaći su vodili od petog minuta golom Zorana Mikijelja. Ipak, Rudar je preko Miljana Vlaisavljevića došao do remija u 27. minutu.

Od 17 sati igrali su Podgorica i Iskra, a meč je završen rezultatom 1:1. Vodili su domaći golom Šalete Kordića, a izjednačenje Iskri donio je Ivan Vuković. Posljednji meč kola između Dečića i Zete završen je bez pogodaka.