Sinđa i Leštane na ravne časti

Od samog starta utakmice gosti iz Leštana su stavili domaćinu do znanja da nisu došli na Vračar samo da se brane. Obradović je u 6. minutu propustio šansu da goste dovede u vođstvo, njegov udarac glavom je završio iznad prečke. Minut docnije Živanović je uputio udarac sa 22 metra, golman domaćih interveniše i loptu izbacuje u korner.

Nakon ove dve šanse gostiju utakmica je ušla u mirniji tok. Igralo se uglavnom između dva šesnaesterca bez izrazitih prilika za postizanje pogotka, sve do 45. minuta. Posle jednog bezopasnog centaršuta Petar Čarapić kardinalno greši, lopta mu prolazi kroz ruke na glavu Milosavljevića, ovaj poklon oberučke koristi, te tako gosti odlaze na odmor sa minimalnom prednošću.

"Orlovi" silno žele da preokrenu rezultat i posle samo 5 minuta u nastavku stvaraju prvu stopostotnu priliku na utakmici. Rastko Đorđević sa 7-8 metara udaljenosti od gola šutira glavom, lopta za dvadesetak centimetara odlazi iznad prečke. U 53. minutu najviši u skoku pred golom gostiju je Luković, loptu spušta na nogu Čelaru, bravuroznom paradom Marković čuva svoj gol.

Česti prekidi i intervencije doktora ubile su igru od sredine drugog poluvremena. A, onda ni iz čega penal za Sinđu. Igrao se 82. minut, glavni sudija je dosudio prekršaj nad Popovićem na ivici kaznenog prostora, ali je na asistenciju prvog pomoćnika preinačio odluku, jer se prekršaj dogodio unutra. Nakon protesta gostiju koji su potrajali par minuta loptu je uzeo Čelar i šutirao snažno, tako da golman iako je pogodio stranu nije mogao da odbrani.
Na kraju rezultat 1:1 je i najpravedniji , ali obe ekipe ostavlja u žestokoj borbi za opstanak. U sledećem kolu Sinđelić će biti gost Stepojevac Vage, dok Leštane traži 3 boda kod kuće protiv nepredvidivih Surčinaca.

SINĐELIĆ - LEŠTANE 1:1 (0:1)

STADION: FK Sinđelić. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Mikavica Stefan. POM.SUDIJE: Sulejmanović Denis i Jeremić Milan. STRELCI: Čelar 85.min (k.u.) (Sinđelić), Milosavljević 45.min (Leštane). ŽUTI KARTONI: Petrović, Mikić i Štulić (Sinđelić), Pajić, Đurić, M.Adamović i Ranđelović (Leštane).
SINĐELIĆ: P.Čarapić, Ignjatović, L.Đorđević, Petković (Radošević), R.Đorđević, Luković (Kožović), Ristić (Petrović), Mikić, Čelar, S.Čarapić (Popović), Selimović (Štulić).
LEŠTANE: Marković, Kovačević (M.Adamović), Pajić, Obradović, Resimić, Đurić, Kodžić, Milosavljević, Ranđelović (Šarić), Živanović (U.Adamović), Daraboš.

Radnički (O) 0 : 1 Teleoptik
BSK Borča 1 : 0 OFK Beograd
Zvezdara 0 : 0 BASK
TEK Sloga 1 : 0 Crvena zvezda
GSP Polet Dorćol 2 : 0 BSK 1925
Brodarac 3 : 2 Sremčica