03.12.2007 G.Ćirović

Proleter zaustavio Kraljevčanke
Košarkašice Proletera iz Zrenjanina zasluženo su osvojile ceo plen u Hali pored Ibra, nanevši Kraljevčankama drugi ovosezonski poraz, pobedivši rezultatom 73:67 . Bila je to utakmica koju će košarkašice Kraljeva želeti što pre da zaborave, jer im bukvalno ništa nije polazilo za rukom. Da li je u pitanju bio opušten pristup, ili nešto drugo, na stručnom štabu je da proceni, tek ostaće zabeleženo da su "malene" iz igre šutirale katastrofalnih 29 odsto, i da su zabeležile čak 15 skokova manje u odnosu na solidne gošće iz grada na Begeju.
Upravo zahvaljujući dominaciji u skoku, Proleter je od samog starta kontrolisao rezultat. U prvih pet minuta druge četvrtine, igračice iz Zrenjanina odlično su iskoristile očajnu ofanzivnu igru pulenki Momira Tasića, pa iz nekoliko kontranapada preko Jelene Vidačić i Tijane Jovanović lako poentiraju i stižu do prednosti od 20 poena, 22:42. Ipak, nošene sjajnom podrškom sa tribina, "malene" su posle dve trojke Ivane Mihajilović uhvatile priključak i na odmor otišle sa podnošljivih minus 9.

U finišu, zbog pet faulova iz igre je izašla Marina Ristić, koja je, kao i sve njene saigračice, izuzev možda Ivane Mihaijlović i Nevene Jovanović, bila daleko od nivoa iz prethodnih utakmica, pa Proleter u 37. minutu ponovo stiže do plus 14, i mirno privodi susret kraju.
Kraljevo: Čkovrić 2, Ilić 6, Ristić 8, Živanović 10, Baltić 2, Jovanović 17, Mihaijlović 17, Račić, Nikolić, Perović, Ratković, Maraš 5.
Proleter: Bačulov 20, Anović, Vujković, Jovanović 16, Grahovac 6, Radišić 8, Kravić 8, Prvulović, Maksimović, Vidačić 15, Perišić, Marinkov.

Crvena Zvezda 63 : 71 Hemofarm
Radnički 62 : 90 Partizan
Spartak 96 : 51 Loznica
Kraljevo 67 : 73 Proleter
Vojvodina 83 : 65 Stara Pazova
Ušće 72 : 68 Kovin