Kopaonik pobedom nad Jedinstvom zadržao lidersku poziciju

Bez standardnih Živanovića i Bučića koji su utakmicu počeli sa klupe Kopaonik je loše otvorio utakmicu. U 15. minutu Nikolić odlično prolazi po levoj strani i razmenjuje dupli pas sa Ignjatovićem, ali je tu njihovu dobru akciju osujetio odbrambeni fudbaler gostiju, koji loptu izbacuje u korner. Imao je  Kopaonik ozbiljnu šansu u 42. minutu da dađe do prednosti, kada je posle centaršuta Vukojevića najviši u skoku bio Vidojević koji nakon šuta glavom pogađa stativu. Munut kasnije u 43. minutu najbolje u šesnaestercu gostiju se snalazi Nemanja Knežević koji odbijen loptu od strane odbrane gostiju, sporvodi u mrežu za veliku radost domaćih i prednost od 1:0.

Gosti do izjednačenja stižu već na samom početku drugog perioda igre u 49. minutu posle velike greške Nenada Vidojevića, loptu prihvata gostujući fudbaler Đurić a Vidojević ga nepropisno obara u svom šesanestrecu i veoma dobri arbiter na meču Milanović pokazuje na belu tačku. Siguran realizator najstrože kazne je bio Đurić.

Nakon primljenog gola domaći su imali terensku inicijativu, a šanse za postizanje pogotka su propustili Ignjatović u 60. minutu, a potom i Nikolić nekoliko minuta kasnije. Nakon propuštenih izglednih prilika za postizanje gola, domaći fudbaleri su bili sve nervozniji, da bi u 76. minutu rezervista Živanović posle jednog centaršuta loptu glavom prosledio do Vukojevića, kome nije bilo teško da savlada golmana gostiju za 2:1

Moramo napomenuti da su se gosti odlično branili iako su na meč došli sa samo 11 igrača. Na kraju zaslužena pobeda domaćih koji nakon osvojena nova tri boda ostaju na prvom mestu Zone "Zapad" sa samo bodom više od ekipe Meševa.

Kopaonik - Jedinstvo Mijatovac 2:1 (1:0)

Brus - Gradski stadion. Sudija: Milanović Uroš (Jagodina). Strelci: N.Knežević u 43, Vukojević u 76. minutu za Kopaonik, i D.Đurić u 49. minutu  za  Jedinstvo Mijatovac.

KOPAONIK: Maksimović, Planiničić, U.Knežević, N.Knežević, N.Vidojević, Čukuranović, Nikolić, Vilimonović (M.Vidojević), Vukojević, Ignjatović, Burgić (Živanović).

JEDINSTVO: Kovačević, Petronijević, U. Živanović, B. Đurić, Jovanović, Petrović, Mil. Živanović, Marković, D. Đurić, Manić, Krstić.