Moravička okružna liga : Brezak - Ovčar 1:1

U 27. kolu lige moravičkog okruga, Brezak i Ovčar podelili su bodove, igrajući 1-1. Sadržajan i zanimljiv susret obeležile su brojne prilike na obe strane ali utisak je da su gosti kontrolisali igru veći deo meča i bili bliži osvajanju sva tri boda. Uvodni trenuci duela protekli su u nešto mirnijem ritmu, bez gol šansi. Monotoniju su prvi prekinuli domaći, golom u 11. minutu. Veselinović je počeo napad, prešao na polovinu Ovčara i uputio centaršut, iskosa sa desne strane. Lopta je odskočila ispred golmana Ilića, koji se u odsudnom momentu okliznuo, pogodila desnu stativu i od nje se odbila u mrežu. “Centaršut“ kojim su fudbaleri iz Pranjana došli do prednosti, upućen je sa 35 metara udaljenosti!Od tog momenta gosti kreću ofanzivnije ka golu rivala. Takav pristup, donosi dve dobre prilike Simićevića i Uroševića u 28. odnosno 32. minutu. Kod Uroševićevog pokušaja, golman Mićović je sjajnom intervencijom „izvadio“ loptu ispod prečke. Sporna situacija dogodila se u 40. minutu. U kaznenom prostoru domaćih oboren je Marić, čini se nedozvoljenim startom, no sudija je pokazao da se igra nastavi, pa se na odmor otišlo minimalnom prednošću u korist Brezaka.

Nastavak donosi još veći pritisak ekipe Ovčara. Već u 46. minutu Zlatić je za malo zakasnio, da upotrebljiv centaršut pretvori u izjednačujući pogodak. U 52. minutu Urošević donosi izjednačenje svom timu. Savladao je Mićovića, prizemnim udarcem sa petnaestak metara. Samo minut kasnije gosti su u novoj prilici koju propusta Petar Šibinac. Njegov udarac završava iznad prečke. Na isteku jednog časa igre, domaći su bili u prilici da dođu do prednosti iz slobodnog udarca ali je Ilić dobro intervenisao. Igrao se 62. minut kada se Urošević našao u situaciji 1 na 1 sa Mićovićem koji sjajno interveniše i ostavlja svoje saigrače u rezultatskom egalu. Uspeli su i domaći da priprete preko Blagojevića u 67. i 72. minutu, no oba puta je mreža ostala netaknuta.

Petnaest minuta pre kraja, Ignjatović ne koristi, možda najbolju priliku za Ovčar. Njegov udarac sa ivice peterca, izblokiran je požrtvovanom intervencijom defanzivne linije domaćih. Niz promašaja nije obeshrabrio goste koji su nastavili sa napadačkom igrom. Trener Ovčara osvežio je redove svog tima uvođenjem Milisavljevića, koji je pojačao sredinu terena. U samom finišu dve izgledne prilike ne koriste Nešovanović i Simićević, pa je na snazi ostao rezultat iz 52. minuta. Ekipa iz Markovice, nakon svega prikazanog, morala se zadovoljiti nerešenim ishodom i ako je bila bliža trijumfu, koji bi ih doveo do druge pozicije. Nasuprot njima domaći mogu biti zadovoljniji osvojenim bodom, koji će im mnogo značiti u borbi za opstanak.

Slatina 0 : 1 Omladinac
Prilike 1 : 3 Jedinstvo (GG)
Šumadija 2 : 1 Rudar
Mladost 2 : 3 Spartak
Vujan 0 : 2 Donja Vrbava
Dragačevo 2 : 1 Napredak
Brezak 1 : 1 Ovčar
Jedinstvo (K) 1 : 1 Morava