"Musketari" teškom mukom do šeste pobede

Uzbudljiva odbojka kraj Ibra - blok Gajevića i Paunovića nad odličnim Pepićem Foto: G. Šljivić

Ribnica je u desetkovanom sastavu ugostila beogradski Partizan."Musketari" su odlično počeli meč, posle serije grešaka Pepića stigli su do vođstva od 6-2, kasnije i 11-7,ali su "crno-beli"na tehničkom tajm autu imali vođstvo 12-11. Usledila je rezultatska klackalica u kojoj su gosti zahvaljujući Pepiću prvi stigli do dve set lopte. Debitant u Ribnicinom dresu David Rudić servirao je u mrežu za vođstvo "crno-belih" u meču 23-25.

Seriju od tri vezane servis greške iz finiša prvog seta, Ribnica je nastavila i na početku drugog u komeje Partizan imao konstantnu prednost i na tehničkom tajm autu vođstvo od 12-11. Početkom ovog dela igre Ubiparipje svoje mesto ustupio Veselinoviću, što je za "musketare" bila jedna od dve moguće izmene u ovom meču. Prvo vođstvo Ribnici u setu 13-12 doneo je upravo Veselinović. Kraljevčani su čuvali stečenu prednost, ali bilo je evidentno da to nije ona igra koja je"musketare" krasila u prethodnim kolima. Zanimljivo da su odbojkaši iz grada na Ibru bili bez poena iz bloka do finiša drugog seta kada je Todorović izblokirao Pepića. Do kraja je Ribnica sačuvala prednost i izjednačila u meču 25-21,a zanimljivo da je i ovaj set završen servis greškom, ali odbojkaša Partizana Jankovića.

U trećem setu veelika borba, Partizan je poveo 3-0, Ribnica izjednačila na 5-5, usledila je igra nerava, Pepić je držao goste u igri, dok je Ribnica imala blago vođstvo,ali su "crno-beli" stigli do preokreta u završnici. Poveo je Partizan 23-21. Gosti su stigli do dve set lopte, Ribnica je imala odgovor, spasila je obe. Imala je Ribnica svoju set loptu, nije iskoristila, onda Partizan još tri. Svoju ukupno petu set loptu "crno-beli" su iskoristili, as servisa razigranog Pepića doneo je gostima vođstvo od 2-1, 29-27 i prvi bod koji su Kraljevčani izgubili u sezoni.

Poljuljani gubitkom prvog boda u ligi domaći su loše počeli četvrti set. Serija grešaka donela je Partizanu vođstvo koje su domaći stigli pred tehnički tajm aut 10-10. Ipak, na velikom odmoru "crno-beli" su vodili 12-11. Vodio je Partizan i dalje, ali je Ribnica, uprkos slabijoj partiji u ovom meču, uspela da preokrene 20-18 kada je Veselinović izblokirao Pepića. Ribnica je imala 21-18, ali su gosti serijom 4-0 preokrenuli. Stigli su i do prve meč lopte na servis Koprivice. Nisu gosti iskoristili dve meč lopte,a Ribnica je svoju drugu iskoristila pošto je Bićanin sam izblokirao Marinovića za 28-26 i 2-2 u meču.

U taj breku Partizan je poveo 5-3, ali je Ribnica preokrenula 8-7. Bilo je jasno da sledi velika borba. Blokovi Paunovića i Gajovića doneli su Kraljevčanima 10-7, što je bilo i presudno za konačnu, šestu uzastopnu pobedu Ribnice 15-11 i 3-2

RIBNICA - PARTIZAN SOKER (23-25,25-21,27-29, 28-26, 15-11)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Igrano bez prisustva gledalaca Sudije: S. Simić i B. Jovančić(Beograd)

RIBNICA: Močić (libero 1),Stefanović (16, 2 bl,1as, 3 gr), Paunović 13(6 sg, 6 gr, 1 bl), Todorović 19 (1bl,6 gr), Vukmirović, Bićanin 2 (2 bl), Ubiparip, Veselinović 10 (1 bl, 2 sg),Gajović 16 (2 bl, 3 sg), Rudić Trener: M. Simojlović

PARTIZAN SOKER: Arsenoski, Dopuđ, Jovanović, Marinović 15 (4 bl, 5 sg, 4 gr), Lekić 5 (1 bl), Koprivica 16 (1 bl, 3 gr), Huzejrović, Janković 6 (2 bl, 2 as), Stašević(libero 1), Mladenović (libero 2), Cvetković, Petrović 3, Pepić 32(2 as, 2 bl, 10 sg, 7 gr) Trener: B. Janić