Loše izdanje Crne Gore

Ženska seniorska reprezentacija poražena je od Francuske 29:13 (15:6) u Horsensu u prvom meču „Zlatne lige“ koja se održava u okviru EHF sedmice.

Nakon odičnog početka i vođstva (4:2) u 10. minutu, uslijedio je veliki pad u igri silno oslabljenog tima selektora Pera Johansona, samo jedan postignuti gol iz igre do kraja prvog poluvremena, pa je aktuelni šampion Evrope nakon prvih 30 minuta imao velikih „plus devet“ (15:6), koje je u nastavku samo uvećavao do konačnih 16 razlike.

U drugom meču na turniru „Zlatna liga“, Jovanka Radičević i saigračice u subotu će igrati protiv Danske.

FRANCUSKA – CRNA GORA 29:13 (15:6)

HORSENS – „Arena Horsens“. Gledalaca: 100. Sudije: Mortensen, Madsen (Danska). Sedmerci: Francuska 1 (1), Crna Gora 4 (2). Isključenja: Francuska 6, Crna Gora 6 minuta.

FRANCUSKA: Darlo (sedam odbrana), Frank (deset odbrana), Nokandi 2, Koatanea, Buke 6, Pino 1, N'Guan 2, Zadi, Kujate 2, Nijakate 2, Dembele Pavlović 3, Sersijen Ugolan 1, Flip 3, Kanor 1, Edviž, Fopa 1, Nze Minko 3, Lakrabe 2 (1).

CRNA GORA: Nenezić (šest odbrana), Marinović (jedna odbrana), Radičević, Gugač, Jauković 4 (1), Mugoša 1, Džaferović, Klikovac, Ujkić, Premović 4 (1), Brnović, Ramusović, Mehmedović 4, Grbić, Vukčević.

Izvor:antename