Ribnica nadigrala Vojvodinu i preuzela tron

Jako dobra odbojkaška predstava u Kraljevu i velika pobeda Ribnice

Šteta što je derbiu Kraljevu mogao da posmatra samo onaj broj ljudi koji su po službenoj dužnosti mogli u sportski hram na desnoj obali Ibra. Viđena je odlična predstava, dva razigrana rivala, mnoštvo lepih, neverovatnih poena i pobeda "musketara" koji nemaju mnogo puta priliku da se raduju trijumfu nad "lalama".

Ribnica je odlično počela, posle vrhunskog poteza Ivana Todoorvića i vođstva "musketara" 8-5, klupa Vojvodine je zatražila predah koji je rezultirao serijom gostiju od 3-0.Ipak, na tehničkom tajm autu Ribnica je vodila 12-10. Igralo se izjednačeno,kod gostiju dobru rolu u ovomsetu imao je mladi Pavle Perić, dok je Paunović bio tas na vagi koji je Kraljevčanima čuvao minimalnu prednost. Onda je na scenu stupio kapiten "musketara" Ivan Todorović. Dobio je nadigravanje na mreži sa dvojicom igrača Vojvodine,spakovao dva asa, potom je Stefanović dodao blok i Ribnica je došla do pet set lopti. Iskoristila je drugu kada je Simić servirao u mrežu.

Bajandići Blagojević su sa po tri poena kreirali odlična početak Novosađana, vođstvo od 6-2 u drugom setu. "Lale" su na tehničkom tajm autu imale samo poen prednosti i sve je nagoveštavalo mnogo uzbuđenja u nastavku meča. Ipak,Vojvodina je brzo, zahvaljujući tandemu Todorović-Simić,uz podršku Perića brzo stekla velikih 21-16 za izjednačenje u meču. Od šest set lopti gosti su iskoristili drugu, Buša je bio siguran u napadu za konačnih 25-19.

Serija poena Ribnice u ranoj fazi trećeg seta samo su potvrdili da je završnica prethodnog bila trenutak slabosti Kraljevčana. Radna temperatura je podignuta, Todorović, Ubiparip i Paunović su doneli lepih 9-6 i naterali goste na prvi tajm aut. Ribnica je na tehničkom tajm autu imala četiri poena prednosti. Goti su ponovo zatražili predah kada je Ivan Todorović na samo njemu svojstven način odservirao as u sami ugao terena i doneo velikih 16-11. Stigla je Vojdoina na 20-17, pa je konačno predah zatražio i strateg domaćih Simojlović. Posle greške Buše, Ribnica je došla do prve od tri set lopte.Nije ih iskoristila,kao ni Vojvodin svoje dve,ali je četvrta set lopta za domaće posle otpucane lopte Buše u aut donela 28-26 i vođstvo Ribnice u meču.

U četvrtom setu prava rapsodija od odbojke, Ribnica je zaigrala skoro bez greške,u centru pažnje su bili tehničar Bićanin i dva srednjaka, Gajović i posebno Stefanović koji je blokom doneo vođstvo od12-8 na tehničkom predahu. Nešto kasnije fenomenalni Žarko Ubiparip je doneo Ribnici vođstvo 15-9 i Gavrančić nije imao kud nego da pozove igrače na predah. Imali su "musketari"i 17-11 i kontru,ali nisu uspeli da realizuju napad,a onda je Vojvodina uzvratila sa dva bloka na Ubiparipu i vratila se u meč. Ipak, nije mogla dalje, Ivan Todorović je ima svoj šou u finišu,a Ubiparip blokom stavio tačku na pobedu "musketara" 25-17 i konačnih 3-1.

RIBNICA - VOJVODINA NS seme 3 - 1 (25-10,19-25, 28-26, 25-17)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Igrano bez prisustva gledalaca Sudije: M. Janković (Niš) i T. Popović (Kraljevo)

RIBNICA: Močić (libero 1),Stefanović 18 (6 bl,1as, 2 sg),Paunović 17 (2 bl, 5 gr), Todorović 14 (4 as, 7 gr), Vukmirović, Bićanin, Ubiparip 14 (2 bl, 1 as, 6 gr), V.Petrašinović,Ratković (libero 2), Veselinović,Gajović 5 (1 bl, 3 sg),Đ. Petrašinović, Živanović Trener: M. Simojlović

VOJODINA NS seme: Simić 10( 4bl), Brborić(libero 2), Čubrilo, Bajandić 10 (1 as, 3 gr) Kovačević 7 ( 1 bl, 4 gr), Negić (libero 1),Mašulović 11 (2 bl, 1 as), Bošnjak, Buša 9 ( 1 bl, 6 gr),Blagojević 5 8 1as, 1 bl, 6 gr),Prišić, Todorović, Rudić 1, Perić 11 (1 bl, 4 gr) Trener: S. Gavrančić