Na Novom Beogradu izvagali remi

Susret ekipa kojima je svaki bod značajan za opstanak zbog velikog broja klubova koji ispadaju je započeo šansom gostiju. Đuričić je u 5. minutu sa preko 20 metara snažno šutirao, golman domaćih je bio na mestu.
Gosti nastavljaju sa blagom inicijativom, ali sve do 32. minuta nema opasnosti po gol Stepojevca. Tada Đuričić vrhom kopačke sa 12 metara pokušava da iznenadi Vukmirovića, koji je dobro odreagovao i odbranio udarac. Đuričić već u sledećem napadu snažno šalje loptu u rašlje, Vukmirović se izvio koliko je dug i izbio je u korner. U gužvi nakon izvedenog kornera najsnalažljiviji je bio Kuzmanović i sa peterca loptu ćušnuo u gol, igrao se 34. minut.
Gosti su mnogo bolji i posle centaršuta Filipovića u 37. minutu Đuričić sa 7-8 metara glavom šutira, ponovo divna parada domaćeg golmana. Poslednju šansu u prvom poluvremenu Sremčica propušta u 45. minutu. Jovanović je prošao po krilu i uposlio Filipovića, koji sa par metara šutira traljavo, pored gola.
Stepojevac, koji je bio bezopasan u prvom poluvremenu, dolazi iz prve ozbiljnije akcije do izjednačenja u 50. minutu. Posle kornera Kovač šutira, golman gostiju brani i loptu odbija do Todorovića koji je sa desetak metara šalje u gol. Već u narednom minutu gosti su mogli do izjednačenja, međutim Filipovićev šut iskosa sa desetak metara, Vukmirović zaustavlja lepom paradom. Popović u 57. minutu snažno šutira sa dvadesetak metara, sjajni golman domaćih ponovo brani.
Sremčica do potpunog preokreta dolazi u 70. minutu. Jovanović šutira ne tako snažno sa oko 20 metara, a na iznenađenje svih, do tada izuzetno dobrom Vukmiroviću lopta prolazi kroz ruke i noge i završava u mreži. Pogodak identičan onom koji je Dika Stojanović primio protiv Bajerna ´91. godine u Kupu Šampiona na Marakani. Samo minut kasnije gosti su mogli do trećeg pogotka, Popović i Kuzmanović iz blizine ne uspevaju da savladaju Vukmirovića, koji izlazi kao pobednik. Jovanović ima zicer sa 3 metra u 79. minutu, golman domaćih je ponovo čudesno spasao svoj gol. Sremčica u 84. minutu preko Kuzmanovića pogađa prečku, a odbitak pokušava Jovanović da smesti u gol, Vukmirović vrhovima prstiju izbacuje u korner.
Silni promašaji gostiju su im došli glave u 87. minutu, kada je Ilić na malom prostoru prevario Bogdanovića probacivši mu loptu kroz noge, a zatim je poslao ispod nemoćnog golmana gostiju u mrežu za 2:2. Poslednju priliku na utakmici ponovo ima Sremčica u prvom minutu nadoknade, Vasić sa 7 metara snažno šutira, golman domaćih uz pomoć prečke ipak donosi bod svojoj ekipi.
Sjajni Vukmirović je danas umalo mogao biti tragičar, imao je desetak bravuroznih odbrana, ali je primio kiks gol koji je mogao skupo koštati njegovu ekipu. Naredno kolo Stepojevac gostuje u Batajnici, a Sremčica Radničkom u Obrenovcu.

STEPOJEVAC VAGA - SREMČICA 2:2 (0:1)

STADION:FK IMT. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Delević Vukašin. POM.SUDIJE: Glišić Nikola i Tatomirović Slobodan. STRELCI: Todorović 50.min i Ilić 87.min (Stepojevac Vaga), Kuzmanović 34.min i Jovanović 70.min (Sremčica). ŽUTI KARTONI: Bogdanović i Milisavljević (Sremčica).
STEPOJEVAC VAGA: Vukmirović, Rosić, Drobnjak, Rašković, Milošević, Kovač (Crnadak), Šehapi, Aćimović, Todorović (Torbica), Sedlarević (Ilić), Dimitrijević (Vasić).
SREMČICA: A.Filipović, Ratković, Petrić (Milisavljević), Stojanov, Bogdanović, Jovanović (Kilibarda), M.Filipović (Vasić), Kuzmanović, Đuričić, Popović, Vasiljević.

GSP Polet Dorćol 1 : 2 Radnički (O)
Brodarac 5 : 0 TEK Sloga
Lokomotiva 3 : 1 Zvezdara
Sinđelić 2 : 1 BSK Borča
Jedinstvo 0 : 1 Teleoptik
Mladenovac 3 : 2 OFK Beograd