15.05.2012 Vinko Janković

PFL SOMBOR : Bukovčanima bodovi spasa

Fudbaleri Omladinca sa Bukovca osvojili su tri nova boda u susretu sa Hajdukom iz Stapara i pred svojim navijačima ostvarili vrednu pobedu a samim tim su napravili pomak sa začelja tabele Područne Lige i više nisu poslednji na tabeli. . Utakmica je odigrana pred malim brojem gledalaca, po hladnom vremenu i vlažnom terenu, a akteri su se odužili zalaganjem, trčanjem i na kraju golovima (ukupno pet). Oba sastava nastupila su bez nekoliko svojih ponajboljih igrača, domaćini bez Siniše Đurđeva, Vlaisavljevića i Jovanovića, a gosti bez Stojšića, Lazića, Pelengića i Stanića, klupe su bile kratke , a neki od igrača koji su nastupali nemaju čestu priliku da igraju prvenstvenae utakmice. Prvo poluvreme proteklo je u ravnopravnoj igri sa ponekom polušansom na obe strane a najozboljniju je u gol pretvorio Milan Pekez u 41 minutu kada je jednu poklon loptu od domačina poslao iza leđa golmana Dubravca i zaradio žuti karton jer je proslavljajući pogodak skinuo dres i izašao van igrališta. Na odmor se otišlo sa 0: 1 i prednost gostiju je zabrinila sve one kome su boje Omladinca na srcu i drugo poluvreme je počelo atacima domaćih ka golu Stojanovića. Već u petom minutu drugoga poluvremena Staničkov je nehotice odigrao rukom i sudija je pokazao na belu tačku, a Hoecislavski je preciznim udarcem izjednačio na 1: 1. Deset minuta kasnije, iz jednog napada domaćih sa desne strane preko Mijića i ubacivanja lopte na levu stranu i drugu stativu, gde je utrčao brzonogi Hocieslavski i plasirao loptu u mrežu za vođstvo domaćih od 2: 1. Tada je otpor gostiju pao i samo dva minuta kasnije najlepši potez na utakmici napravio je rezervni igrač Komušanac koji je jednim lepim udarcem sa petnaestak metara u levom gornjem uglu gola staparaca pokupio paučinu i dobio aplauz na otvorenoj sceni. I peti gol na utakmici koji je postigao polutka Hajduka , Lukić je majstorstvo koje se retko viđa. Iz slobodnog udarca sa daljine od oko dvadesetak metara preko živog zida savladao je Dubravca ipostavio konačan rezultat utakmice. Ako bi gosti žalili za bodom onda bi to bila neiskorištena prilika koju je imao strelac prvog gola Milan Pekez u 83 minutu kada je iz neposredne blizine poslao loptu pored gola. Utakmica bez nepotrebnih faulova i nesportskog ponašanja završila je samo sa jednim žutim kartonom, a sudijskoj trojci na čelu sa Maričićem nema se šta prigovoriti.

Bukovac 13. maja 2012 Igralište Omladinca . Gledalaca 70. SudijaMaričić (Sombor) Pomoćnici Šantor (Sombor) i Milošević (Crvenka) Delegat : Radosavljević (Sr. Miletić) Strelci : Hoecislavski, u 50 (penal) i 60 i Komušanac u 62 za Omladinac a M: Pekez u 41 i Lukić u 87 za Hajduk. Žuti karton M. Pekez (Hajduk).

Omladinac: Dubravac, Pačirski, M: Halas, (Dragaš), Sl. Đurđev, Mračina, Kovačić, Dujmović (Trivunović), R. Halas, Raco (Komušanac) Hoecislavski i Mijić.
Hajduk : Stojanović, Staničkov, Benčić, Jusufi (Volić) Z. Pekez, Purić, Tešić, Tubić M: Pekez, Lukić i Vukičević