Žitorađa na čelu tabele, prvi bodovi za Badnjevčane

Golovima Milana Jovanovića, Marka Kitanovića i Jovana Lučića FK Žitorađa je zabeležila pobedu protiv ekipe Jedinstva u Gornjem Stopanju rezultatom 2:3. Žitorađani su posle trećeg kola Zone "Jug" sami na čelu tabele sa maksimalnim učinkom. Iako su vodili sa dva gola prednosti na poluvremenu Žitorađani su dozvolili domaćinu da se vrati u igru pa su do kraja  strepeli hoće li iz Stopanje otići sa celim plenom. Prvo su u 48. pa u 84. domaći smanjivali na 1:2, pa zatim na 2:3, ali je ekipa Dragana Denića uspela da sačuva sve konce u svojim rukama i privede meč  kraju, iako je za malo falilo da od gotovog naprave veresiju, i poklone bodove domaćima.

U trećem ovosezonskom meču, fudbaleri domaćeg Dobriča skupo su prodali kožu ambicioznoj ekipi Sloge, koja ih je golom mlađanog Stojiljkovića u 39. minutu savladala minimalnim rezultatom. Meč je bio dobar. Od samog starta bilo je jasno da su u pitanju egal timovi, i da će sitnica prelomiti meč, baš kao ona iz 39. minuta kada se pred golom Đorđevića najbolje snašao mladi Stojiljković. Sloga je imala zrelije šanse, ali je većinu njih osujetio sjajnim odbranama golman Nikola Đorđević, koji je danas bio najsvetliji akter u redovima domaćina. U sledećem kolu Dobrič gostuje u Grdelici, ekipi Jedinstva.

U meču trećeg kola Zone "Jug", badnjevačka Svetlost je uknjižila prvu ovosezonsku pobedu. Iako je od početka meča imala inicijativu, ekipa Dragana Stankovića nije uspela da iskoristi svoje šanse do 87. minuta, kada je štoper Milan Tonić, posle jednog prekida sproveo loptu u mrežu golmana gostiju Đukića. Imali su i gosti nekoliko dobrih prilika za gol, ali je na visini zadatka bio 18-godišnji Andrija Ilić, koji je zaključao sve prilaze svom golu, i bio uz kapitena Tonića najbolji akter u redovima domaćih. Tokom većeg dela meča domaći su držali sve konce u svojim rukama, i bili danas bolji tim na terenu, a svoji igru i borbenost naplatili su pred kraj meča golom kapitena Tonića. Rezultat je mogao da bude i ubedljiviji ali novajlija Petrović nije uspeo da savlada golmana gostiju sa bele tačke. U narednom kolu ekipa Svetlosti gostuje ekipi Nebeskih anđela.