OFL Lučani : Jelica - Bratstvo 2:1

U susretu 18. kola OFL Lučani, Jelica je savladala Bratstvo rezultatom 2-1. Posle ove pobede tim iz Goračića, popeo se na 4. poziciju, sa bodom zaostatka u odnosu na trećeplasiranu ekipu Dedinja. Sadržajnu i dinamičnu utakmicu obeležile su brojne gol-šanse. Duel su bolje otvorili domaći igrači i došli do prednosti, već u trećem minutu, preko Dragoljuba Novičića, koji je, iz neposredne blizine, loptu poslao iza ledja, vrlo dobrog Sinđelića. Ostaje velika dilema, da li se napadač Jelice nalazio u ofsajd poziciji. I pored protesta gostiju, sudija Novaković, priznaje pogodak i pokazuje na centar. Strelac prvog gola bio je u dobroj poziciji u 10. minutu ali je Sinđelić zaustavio njegov pokušaj. Da je golman Bratstva veoma raspoložen, pokazuju bravurozne intervencije iz 28. i 31. minuta, kada je zaustavio dva topovska udarca sa distance. Međutim u 38. minutu, nije mogao ništa da učini i domaći su duplirali prednost. Dobro je po desnoj strani prošao Miloš Plazinić, zatim centrirao na drugu stativu gde se na pravom mestu našao Nenad Novičić i glavom loptu plasirao u mrežu.

Drugo poluvreme donelo je znatno bolju i konkretniju igru gostiju, koji su preuzeli inicijativu. Dobre prilike nisu realizovali Antović i Rendulić u 65. odnosno 73. minutu. Pritisak gostiju urodio je plodom, petnaest minuta pre kraja. Stojanović je pasom uposlio Antovića, koji sa desetak metara, rutinski, matira domaćeg čuvara mreže i smanjuje na 2-1. Mogao je Simović, osam minuta pre kraja da poravna rezultat ali je bio zamalo neprecizan. Njegov pokušaj završio je pored desne stative gola Jelice. Kako se bližio kraj susreta, gostujući igrači su pojačavali napad, što je ostavljalo dosta prostora za kontre domaćih. Jednu takvu ne koristi Novičić Darko. Pet minuta pre kraja, dobro je glavom tukao Nenad Novičić ali je Sinđelić i ovoga puta maestralno intervenisao i izbacio loptu u korner. Igrao se 90. minut kada beležimo dobru priliku za Bratstvo. Dosudjen je slobodan udarac na 20 metara od gola. Udarac je izveo iskusni Rendulić ali nije uspeo da donese izjednačenje svom timu, pogodio je „živi zid“, tako da je ostalo 2-1 u korist Jelice.

Dedinje Junajted 4 : 0 Sloga
Radnički 0 : 3 Brezova
Jedinstvo 4 : 1 Vrelo
Gradina 4 : 0 Bjelica
Jelica 2 : 1 Bratstvo
Gorušica 0 : 6 Kotraža