Stepojevac teškom mukom do tri boda

Na stadionu IMT-a kraj Hale sportova na Novom Beogradu, Stepojevac Vaga je dočekala favorizovani Radnički. U susret su ušli bojažljivo, ali već iz prve ozbiljnije akcije dolaze u vođstvo. Naime Todorović je lepo kombinovao sa Torbicom, a ovaj sa nekih 15 metara tukao snažno pod prečku. Igrao se 11. minut. Posle postignutog pogotka gostujući kapiten Đuričić je nešto prigovorio glavnom sudiji i dobio crveni karton, te je Radnički ostao sa igračem manje.

Gosti se ne predaju, samo 5 minuta kasnije Bajrami šutira snažno sa 25 metara, lopta je okrznula prečku i otišla u gol aut. Odmah i domaći uzvraćaju, na centaršut Drobnjaka, Dimitrijević hvata volej sa 13-14 metara, vratar gostiju je siguran. Radnički propušta veliku priliku u 28 minutu. Gajić je prošao po boku i vratio povratnu u srce šesnaesterca, Veličković je snažno opalio, a vratar domaćih Vukmirović sjajnom paradom izboksovao u korner.
Kostantni ataci gostiju po krilu su urodili plodom u 31. minutu, ovaj put je Beriša prošao i kao na tacni uposlio Broćetu na petercu, a ovaj loptu šalje u gol za izjednačenje. Međutim domaćin brzo ponovo dolazi u vođstvo. Igrao se 38. minut, lepo su kombinovali Dimitrijević i Rosić po desnoj strani, usledio je centaršut na penaltik, Šehapi je iz prve loptu poslao iza leđa nemoćnog Tatića.

U nastavku se Stepojevac opredelio za defanzivu i čuvanje rezultata, a gosti srčanošću i borbenošću pokušavaju da nadomeste hendikep igrača manje i izjednače. Stopostotnu priliku je u 53. minutu propustio Broćeta, posle centaršuta glavom mu je na 2 metra od gola loptu spustio visoki Nikolić, a on je šutirao u visini glave vratara Vukmirovića koji refleksno diže ruke i brani. Potom Veličković pokušava u 60. i 65. minutu šutevima, oba puta sa ivice kaznenog prostora, u prvom slučaju biva za malo neprecizan, a u drugom se istakao domaći vratar.
Kazna stiže iz kontranapada u 71. minutu, Šehapi postiže najlepši gol na utakmici šutiravši unutrašnjom sa 22 metra u same rašlje za vođstvo od 3:1. Gosti uzvraćaju neki minut kasnije, kada je na centaršut Gajića najviši u skoku Nikolić i sa 6-7 metara loptu glavom šalje tik kraj stative. Tu je bio kraj svih nadanja Radničkog da mogu doći do preokreta, jer Stepojevčani do kraja susreta uspevaju da zatvore sve prilaze svom golu i dođu do prva tri boda u novom prvenstvu.

STEPOJEVAC VAGA - RADNIČKI (NB) 3:1 (2:1)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Rabrenović Nikola. POM.SUDIJE: Nikolić Nenad i Bratić Nemanja. STRELCI: Torbica 11.min i Šehapi 38. i 71.min (Stepojevac Vaga), Broćeta 31.min (Radnički NB). ŽUTI KARTONI: Torbica i Sedlarević (Stepojevac Vaga), Milivojević (Radnički NB). CRVENI KARTON: Đuričić 11.min (Radnički NB).

STEPOJEVAC VAGA: Vukmirović, Rosić, Drobnjak, Rašković, Milošević, Vasić, Todorović, Aćimović (Sedlarević), Torbica (Jovanović), Šehapi (Perendija), Dimitrijević (Dragišić).
RADNIČKI (NB): Tatić, Gajić, Đuričić, Lovrić (Popović), Stijepović, Milivojević (Kostadinoski), Beriša (Milenković), Žerjal, Broćeta (Krstić), Bajrami (Nikolić), Veličković.

Radnički (O) 2 : 0 Leštane
Stepojevac Vaga 3 : 1 Radnički (NB)
Sremčica 2 : 1 Studentski grad
BSK 1925 1 : 0 Mladenovac
Crvena zvezda 0 : 1 Jedinstvo
BASK 2 : 1 Sinđelić