Remi plavo-belih na startu sezone nakon velike borbe

Nakon vođstva na poluvremenu golovima Ahmetovića, domaći Brodarac je preko jedanaesterca poravnao rezultat u 80. minutu meča za konačnih -  FK Brodarac - OFK Beograd 2-2 (1-2).

Po prijatnom vremenu u večernjem terminu, nažalost, bez prisustva gledalaca, viđena je utakmica koja je sve vreme imala visok tempo. Svaka ekipa je imala svoje šanse, a na kraju su obe postigle po dva pogotka. Pre početka utakmice održan je minut ćutanja u čast nedavno preminuilima, Iliji Petkoviću, Božidaru Milenkoviću i svim ostalim ljudima iz fudbalskog Beograda.

U prvom poluvremenu do vođstva plavo-beli su došli već u 14. minutu kad ja lopta došla do Ahmetovića, a on rutinski, preciznim udarcem zatresao mrežu Dragićevića sa ivice šesnaesterca domaćih. Nažalost, tek što se završilo naše slavlje i čestitanja, domaćin dolazi do izjednačenja. Slaba reakcija odbrane kumovala je tom pogotku. Nakon gužve, lopta dolazi do iskusnog Đilasa i on je glavom sprovodi u mrežu Beograda. Nastavila se otvorena igra na obe strane, ne baš preterano lepa za oko, ali svakako je bila dinamična sa puno energije.

U 35. minutu pokretljivi Ahmetović ponovo dovodi plavo-beli tim u vođstvo. Nakon greške iskusnog štopera Brodarca, Lazarevića, bočni napadač brzo hita ka golu igrača koji su na ovom meču bili u plavoj opremi i šalje loptu u protivnički gol. Na odmor se otišlo sa golom prednosti na kontu OFK Beograda.

U nastavku igre domaćin ima terensku inicijativu, a plavo-bele se baziramo na kontranapade. Brodarac propušta nekoliko izglednih šansi do kojih dolazi nakon neodlučnosti u defanzivi, ali  mreža plavo-belih ostaje mirna. Iz igre izlazi mladi Marić nakon povrede, a trener Mićović pravi i četiri izmene. Imali su plavo-beli nekoliko dobrih akcija, ali nisu imali dobar završni udarac.

U osamdesetom minutu, nakon jednog udarca sa 17 metara ka ugolu plavo-belih, lopta pogađa mladog Popadića, a sudija Ržić pokazuje na "belu tačku" jer je procenio da ga je pogodila u ruku. Siguran egzekutor bio je Lazarević i tako postavlja konačnih 2-2.

Do kraja utakmice plavo-beli imaju dobru priliku kada je Ahmetović sjajnim pasom u prazan prostor loptom upostlio Babovića, ali centarfor, iskosa sa desne strane, šalje loptu pravo u domaćeg golmana. U narednom meču na Karaburmu stiže Lokomotiva.

Zvezdara 0 : 0 Radnički (O)
TEK Sloga 3 : 1 BSK Borča
GSP Polet Dorćol 1 : 6 Teleoptik
Brodarac 2 : 2 OFK Beograd
Lokomotiva 3 : 0 BASK
Sinđelić 0 : 1 Crvena zvezda
Jedinstvo 0 : 1 BSK 1925
Mladenovac 2 : 0 Sremčica