Poraz Slatinjana na domaćem terenu od “Đerdapa”

Fudbaleri Slatine izgubili su minulog vikenda, (subota), utakmicu na domaćem terenu u 24.kolu Pomoravsko – Timočke zone od ekipe „Đerdapa“ iz Kladova 0:2.

Prvo poluvreme obeležio je glavni arbitar na ovom susretu Nikola Sokol iz Zaječara. Naime Sokol je svojim pogrešnim odlukama utakmicu koja nije imala rezultatski značaj pretvorio u ring dva tima. Oštre startove gostujućeg tima nije sankcionisao javnim opomenama u prvih pola sata prvog poluvremena. Diskutabilne odluke krasile su ovog arbitra na jučerašnjoj utakmici. Najpre je propustio da gostujućem igraču Dobriću u dva navrata za svega jedan minut zbog klizećih startova na igraču Slatine pokaže javnu opomenu. Sveka pola minuta kasnije Dobrićev star sa obe noge, koji je bio za isključenje, glavni sudija sankcioniše žutim kartonom. Podsetimo da je ovaj arbitar bio delioc pravde u jesenjem delu prvenstva sa paraćinskim „SFS Borcem“ kada je utakmica bila prekinuta zbog opšte tuče igrača pri vođstvi Slatinjana od 1:0. Sokol je na ovoj utakmici pokazao šest žutih kartona, a spasio prekid u 43.minutu prvog poluvremena, kada je zbog klizećeg starta gostujućeg igrača nad Čaurevićem umalo nastala opšta tuča na terenu.

Da se scenario iz jesenjeg dela prvenstva ponovio, Sokol bi bio najnepoželjniji arbitar u Slatini nadomak Bora.

Gosti iz Kladova su rasterećeno doputovali u Slatinu. Oba tima prikazala su dobru igru, a gostujući tim u vođstvo doveo je Stojić u 20 minututu susreta sa bele tačke. Dragišić je deset minuta pred kraj prvog poluvremena postavio konačnih 0:2. za svoj tim i doneo timu sa obale Dunava nova tri prvenstvena boda.

Drugo poluvreme nagovestilo je bolju igru Slatinjana, ali do kraja utakmice „žuti“ nisu postigli pogodak.

Lider na tabeli posle ovog kola ostala je „Morava“ iz Ćuprije sa 53 osvojenih bodova, koja je pored remija sa paraćinskim „Jedinstvom“ 0:0 zadržala vodeću poziciju na tabeli sa šest bodova prednosti u odnosu na pratioca iz Paraćina ekipu „Jedinstva“, koji je kandidat za baraž i ulazak u Srpsku ligu grupa „Istok.

Kladovski „Đerdap“ ostao je na petom mestu sa 40 osvojenh bodova, Slatina je na ubedljivom poslednjem mestu na tabeli sa deved prvenstvenih bodova.

Rembas 3 : 3 SFS Borac
Slatina 0 : 2 Đerdap
Pepeljevac 3 : 1 Majdanpek
Ozren 2 : 0 Župa
Morava (Ć) 0 : 0 Jedinstvo (P)
Kablovi 3 : 1 Dunav
FUD 2 : 4 Napredak
Timočanin 6 : 0 Juhor