Na Čairu bez iznenađenja

U borbenoj utakmici, uz devet žutih kartona, Radnički je osvojio tri boda i ubeležio drugu pobedu u ovom prvenstvu. Golovima Stoiljkovića i Pejovića iz kaznenog udarca je rešio prvo poluvreme u svoju korist, ali u nastavku nije uspeo da postigne još koji pogodak i uvede utakmicu u mirniji završetak. Borbeni Pazarci su uspeli da u samom finišu smanje prednost domaćina, golom Kurtija, ali je to bilo premalo da uvećaju svoj bodovni saldo.

Na prvi pogodak se čekalo 14. minuta. Posle dobrog prodora Ćirkovića po levoj strani usledio još bolji centaršut, a Stoiljković, našavši se na pravom mestu, sproveo loptu u mrežu golmana Drobnjaka.

Drugi gol je pao iz kaznenog udarca, koji je izveo Pejović, a prethodno je u kaznenom prostoru gostiju Sise nepropisno startovao na Gavrića.

Imao je Radnički šansi da uveća svoje vođstvo, pogađao okvir gola, ali i je golman gostiju Drobnjak bio dobar na svom golu i u nekoliko navrata sprečio domaće napadače da postignu pogodak.

Konačno, u 88. minutu, uz dosta sreće, gosti su smanjili vođstvo, a strelac jer bio Kurti.

U sledećem kolu Nišlije će ponovo biti domaćinu, a na Čairu gostuje šabačka Mačva.

RADOSLAV BATAK, RADNIČKI:

- Odlična utakmicaje večeras osigrana. Veoma objektivno izlaganje mog kolege Kolašinca, hvala mu na tome, sve je rekao. Samo da dopunim,trebalo je u prvom poluvremenu da rešimo meč i vodimo 3:0. Čvrsta su i homogena ekipa, gledali smo ih i protiv Metalca, i protiv Partizana. Znali smo da ćemo imati problem kada izgubimo loptu, zato smo i pravili te sitne prekide da ne im dozvolimo šuteve sa distance. Jedan takav, uz odbijenu loptu, doveo je do toga da primimo gol, pa je nastala neka dinamika u poslednjih pet minuta. Ipak, smatram da smo zasluženo pobedili. Želim Novom Pazaru svu sreću u nastavku sezone, svima će kod kuće da prave probleme i osvojiće dosta bodova.

KENAN KOLAŠINAC, NOVI PAZAR:

-Jedna dinamična, dobra utakmica, prava prvenstvena. Mi smo bili prilično istrošeni posle Parizana, pokušali smo nekim promenama da osvežimo ekipu, ali to nije urodilo plodom. Prvo poluvreme odigrali smo dosta smušeno, imali slabu kontrolu lopte. Domaćin je to znalački iskoristio i vodio sa 2:0. Nekim promenama na poluvremenu i daljem toku meča uspostavili smo balans, odigrali onako kako treba, dali gol, ali više nismo mogli. Još jednom kažem, dobra utakmica, prava prvenstvena, fer i korektna, čestitam Radničkom na trijumfu.

RADNIČKI : NOVI PAZAR 2:1 (2:0)

Stadion „Čair“ Niš. Gledalaca: 0. Sudija: Miloš Đorđić. Strelci: - 1:0 u 14. Stoiljković, - 2:0 u 29. Pejović (iz jedanaesterca), 2:1 u 88. Kurti. Žuti kartoni: Gavrić, Pejović, Ćirković, Subotić, Kojić (Radnički), Resić, Tomić, Delimeđac, Vukajlović (Novi Pazar).

RADNIČKI NIŠ: Ristić, Aksentijević, Stevanović, Marković (od 26. Bjeličić), Ćirković, Pejović (od 76. Petrović), Mitrović (od 57.Subotić), Pantelić, Gavrić (od 76.Živković), Kojić, Stoiljković (od 76.Kasalica).

NOVI PAZAR: Drobnjak, Sise, Vukajlović (od 84.Vlajković), Kurdić, Delimeđac (od 58.Živić), Tomić, Dragutinović (od 58.Kurti), Nedeljković, Zimonjić, Resić (od 81.Dacić), Perić (od 46.Aganspahić).

Radnički (N) 2 : 1 Novi Pazar
Mačva 0 : 3 Crvena zvezda
Spartak ŽK 4 : 1 Metalac
Proleter 1 : 1 OFK Bačka
TSC 5 : 1 Zlatibor
Čukarički 3 : 0 Rad