Surduličani poraženi u nadoknadi nakon dva vođstva: Radnik - Mladost 2:3

Fudbaleri Radnika, iako su imali tri boda u džepu nakon isteka 90. minuta utakmice, poraženi su kao domaćini u Surdulici od Mladosti iz Lučana sa 2:3 (1:1), u drugom kolu Super lige Srbije.

Dogodilo se upravo ono zbog čega je trener domaćih Simo Krunić i bio oprezan i strahovao pred ovu utakmicu, jer je opuštanje koštalo njegov tim nakon što je Radnik odlično započeo šampionat pobedom nad Voždovcem u gostima na premijeri (1:3).

Neugodni gosti iz Lučana su već u prvom poluvremenu stavili do znanja domaćinu da nisu došli u Surdulicu da se brane.

U vođstvo ih je doveo Nemanja Milićević u 25. minutu susreta.

Radnik je uspeo da do kraja poluvremena poravna na 1:1 i to preko Milana Makarića, veoma efikasnog na početku lige (dosad tri gola), u 44. minutu.

Dugo je ovaj rezultat stajao na semaforu, da bi Radnik, možda i u pravo vreme, u 80. minutu došao do vođstva golom Vuka Mitoševića.

Vodili su Surduličani i kada je isteklo regularno vreme, ali je Mladost uspela da u svega nekoliko minuta napravi neverovatan preokret.

Najpre je u prvom minutu nadoknade mrežu domaćina pogodio internacionalac Emanuel Obiora Odita, da bi u četvrtom minutu ekstra vremena tri boda gostima doneo Đorđe Babić.

Radnik je posle ovog kola deveti na tabeli Super lige sa tri osvojena boda. U 3. kolu Surduličani će predstojećeg vikenda u Kruševac "na noge" Napretku.

Novi Pazar 3 : 2 Partizan
Javor Matis 3 : 0 Napredak
Radnik 2 : 3 Mladost (L)
Inđija 0 : 1 Voždovac
Vojvodina 2 : 2 Čukarički
Rad 1 : 3 TSC
Zlatibor 0 : 2 Proleter
OFK Bačka 1 : 3 Spartak ŽK