Radnik siguran na "Krovu"

"Zmajevi" su ušli u novo prvenstvo sa značajno izmenjenim i podmlađenim sastavom, sa 4 bonus igrača u prvoj postavi i još 7 na klupi. Igra od samog početka otvorena sa obe strane, sa puno trčanja i lepih kombinacija. Međutim sve se to odigravalo između dva šesnaesterca.

Prvu ozbiljniju akciju su izveli gosti i postigli pogodak. Igrao se 35. minut kada Makarić na dodavanje Bogdanovskog rutinski sa 6-7 metara loptu šalje u gol. Makarić je mogao povećati vođstvo u poslednjem napadu u prvom poluvremenu kada ga je Mitošević sjajno uposlio, ali je sa oko desetak metara iskosa bio za koji santimetar neprecizan.

Drugo poluvreme je počelo kolosalnom šansom za goste kada Kričak u 48. minutu, posle izvedenog udarca iz ugla, sa svega 3 metra loptu glavom šalje preko prečke. U 58. minutu Spasić posle solo prodora snažno šutira po zemlji sa oko 18 metara, domaći vratar Trkulja lepom paradom otklanja opasnost.

Makarić u 64. minutu izlazi sam ispred gola domaćih i sa 10 metara šalje loptu kraj nemoćnog Trkulje za 2:0. Domaći posle primljenog drugog gola pokušavaju makar da ublaže poraz, ali se svi njihovi napadi odbijaju o čvrstu odbranu gosta. Najzad u 84. minutu Nišić smanjuje na 2:1. Izveo je sa oko 20 metara slobodan udarac, nekoga u živom zidu je lopta okrznula i zakoprcala se u mreži.

Već u sledećem napadu Živković u svom kaznenom prostoru obara Pavlova i to je penal za goste. Pavlov je i izveo kazneni udarac, veoma sigurno, poslavši vratara u jednu, a loptu u drugu stranu. Poslednju šansu na utakmici je imao za domaće Gajić u drugom minutu nadoknade kada loptu makazicama sa 12 metara šalje zamalo kraj stative.

Tako je Voždovac novu sezonu započeo porazom kao i prethodnu kada je u prvom kolu na "Krovu" izgubio od, tada novajlije, TSC-a sa 2:1. Prvenstvo se nastavlja već u sredu kada "Zmajevi" gostuju u Inđiji, a Radnik u Surdulici dočekuje Mladost.  Na kraju treba napomenuti da je sudijska trojka na čelu sa Milošem Milanovićem besprekorno obavila svoj zadatak.

VOŽDOVAC - RADNIK 1:3 (0:1)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Milanović Miloš. POM.SUDIJE: Grujić Jovan i Milićević Miloje. STRELCI: Nišić 84.min (Voždovac), Makarić 35. i 64.min i Pavlov 86.min (k.u.) (Radnik). ŽUTI KARTONI: Jakovljević i Cvetićanin (Voždovac), Mitošević i Kričak (Radnik).

VOŽDOVAC: Trkulja, Jakovljević, Stojčev (Pantović), Nišić, Lasickas (Gjorgjievski), Gajić, Putinčanin (Ajdinović), Živković, Stoisavljević (Vujnović), Mijailović, Janković (Cvetićanin).
RADNIK: Kostić, Stevanović, Bogdanovski (Dimitrić), Lukić (Danoski), Makarić (Pavlov), Đorđević, Kričak, Stojanović, Jović (Oreščanin), Mitošević, Spasić (Islamović).

Crvena zvezda 3 : 0 Novi Pazar
Radnički (N) 3 : 0 Metalac
Mačva 1 : 0 OFK Bačka
Spartak ŽK 3 : 0 Zlatibor
Proleter 2 : 0 Rad
TSC 2 : 2 Vojvodina
Čukarički 3 : 0 Inđija