Jedinstvo kao brzi voz protutnjalo kroz Lugavčinu

U utakmici jedanaestog kola Opštinske lige Smederevo grupa ''Morava'',Jedinstvo je lkše nego što se očekivalo pobedio Slogu u Lugavčini rezultatom 4-1. Ekipa Jedinstva je na ovu utakmicu doputovala bez braće Rajković(Gorana i Bobana),kao i bez Darka Mihajlovića i Miloša Stamenkovića. Od samog starta utakmice b ilo je jasno da je ekipa Jedinstva bolji tim i već u deveton minutu Stefan Pešić Gile je potvrdio da se nalazi u odličnoj formi,na odlično dodavanje Aleksandra Mikarića,primio loptu na šesnaest metara od gola ''okrenuo'' igrača Sloge Ivana Djordjevića i jakim i preciznim udarcem savladao golmana gostiju Filipa Konstatinovića. Od tog trenutka domaći su na sve načine pokušavali da stignu do izjednačenja,ali je odlična ''četvorka'' u odbrani Jedinstva predvodjena raspoloženim i na ovom meču odličnim Daliborom Jozićem,iskusnim Igorom Živanovićem,Mladenom Nešićem i Draganom Mladenovićem uspešno neotralizovala sve napada domaćih, kada neka lopta slučajno prođe kroz odbranbeni zid Jedinstva, tu se uvek nalazio Miloš Milivojević ''jedinica'' Jedinstva. Nekoliko puta je raspoloženi Aleksandar Mikarić upošljavao u napadu Stefana Pešića ili Ljubišu Mikarića,ali su svirane čudne ofsajd pozicije.Sve je to trajalo do 41 minuta kada je sjajni Nikola Gačić sjajnim lob pasom uposlio Ljubišu Mikarića koji se našao sam jedan na jedan sa golmanom Sloge i lako ga je savladao. U drugom poluvremenu ista priča,a već u 49 minutu je bilo 3-0 za Jedinstvo.Bojan Stević je izveo korner tako što je odigrao kratak pas sa Aleksandrom Mikarićem,ovaj iz igre izbacio dvojicu igrača SLoge i loptu dodao do svog strica Ljubiše Mikarića koji sjajnim udarcem sa 5 metara postiže svoj drugi gol i dokazuje da nije za penziju i da i dalje može uspešno da trese protivničke mreže. Od tog trenutka igrači Jedinstva su se opustili i najviše sebičnošću igrača nisu do vrha napunili mrežu domaćih koji su u 57 minutu postigli pogodak,kada je odbrana Jedinstva zaboravila na Nenada Petrovića koji se prikrao sa leve strane i odlično reagovao na centaršut Slaviše Popovića i konačno je savladao Miloša Milivojeviće,koji je u nekoliko navrata spašavao Jedinstvo da ne primi pogodak. Nakon primljenog pogotka igrači Jedinstva su se uozbiljili,a dvostrukog strelca Ljubišu Miakrića zamenio je Branko Radosavljević,koji je u 75 minutu na odlično dodavanje Stefana Pešića postigao svoj prvenac u dresu Jedinstva i postavio konačan rezultat. Utakmicu je vrlo dobro sudio Stefan Miljković iz Smedereva,pomagao mu je Dejan Dimitrijević iz Vučaka,a delegat ispred OFS Smederevo bio je Aleksandar Nikolić.

Budućnost 4 : 0 Slavija
Skobalj 9 : 2 Sloga
Kolarac 2 : 0 SASK
Proleter 3 : 3 Jedinstvo