Tešnjarci zaseli na vrh

Sa najviše tačke Prve lige Valjeva, vrha Povlena, Tešnjar od ovog vikenda gleda na sve rivale sa visine odnosno sa prvog mesta. Već je tradicija da utakmice Tešnjara i Povlena obiliju sa velikim brojem golova ali ova utakmica je prevazišla i sve ostale. 15 golova viđeno je na današnjoj utakmici, od toga čak 12 su postigli tešnjarci a tri puta se lopta zakoprcala u mreži Radojevića.

Sve je počelo golom Staševića koji će ući u istoriju kao najbrži gol Tešnjara ikada jer je postignut u 22 sekundi igre. U 13 minutu utakmice već je bilo 5:0 za Tešnjar a na poluvremenu rezultat je glasio 9:3. Kao strelci za Tešnjar ređali su se Stašević i Vasiljević sa po dva, Popadić tri i Vujić i Vučićević sa po jednim pogotkom. Interesantno je da su domaći uspeli da golmanu Radojeviću postignu čak tri gola iako je isti u dosadašnjem delu sezone savladan samo dva puta, kao i da je domaćima odbranio penal uhvativši "živu loptu".

U nastavku Tešnjarci su malo smanjili gas i do kraja utakmice postigli još "samo" tri pogotka uz sijaset propuštenih prilika. Strelci su bili Vučićević, Marjanović i Milosavljević. Tešnjar igra sve bolje iz utakmice u utakmicu, iskoristio je poraz Poleta u Novom naselju i zaseo na prvo mesto na tabeli. Čini se da ga odatle niko neće moći pomeriti.

Tešnjar: Radojević, Radovanović (Pavlović), Popadić, Jokić, Marjanović, Janjić, Stašević (Vukosavljević), Vasiljević (Jakovljević),Milosavljević, Vučićević, Vujić

OFK Povlen 3 : 12 Tešnjar
Mladost Dračić 8 : 0 Mladost Kamenica
Gradac 1 : 3 Kotešica
Junior Novo Naselje 2 : 1 Polet
Zadrugar 1 : 4 Iskra
Pričević 0 : 3 Lukavac