Borani ubedljivi u Zlotu 0:6

Fudbaleri Bora minulog vikenda, u 21. kolu Okružne lige, savladali na gostujućem terenu tim Zlota 0:6 (0:3). Borani su još jednom lako došli do novih prvenstvenih bodova. Utakmica koja je puno obećavala, svrstana je u jednu od lokalnih derbi susreta Okružne lige, nije ispunila sva očekivanja malobrojne publike na stadionu u Zlotu. Borskim „crno-belima“ trebalo je svega deset minuta da načnu mrežu golmana Karabaševića, strelac bio je Mašić. Jedinu dobru priliku za tim iz Zlota imao je Jokić u 15., a svega minut kasnije Nikola Jovanović savladao je Karabaševića za vođstvo Borana od 2:0. Puleni Rajka Mitića imali su dosta neiskorišćenih prilika za postizanje gola, a u 25.minutu najbolje se snašao Jovanović, nako loše odbrane Zlota i postavio rezultat sa kojim se otišlo na odmor 3:0.

Drugo poluvreme donelo je ravnopravniju igru na sredini terena, ali malobrojne su šanse bile pred golom Borana. Naima Bojan Karabašević, čuvar mreže domaćeg tima spasao je svoju ekipu rezultatske katastrofe u nastavku igre. Iako je odlični Karabašević bio na golu Zlota u 62.minutu Jovanović je postigao svoj treći, a za svoju ekipu četvrti pogodak na utakmici. Terzić je nakon udarca iz ugla svoje ekipe, dočekao loptu i neometano šutirao ka golu Karabaševića sa 16 metara i postigao peto gol u 73.minutu susreta. Tačku na ovaj susret stavio je Lazarević u 77.minutu za konačnih 0:6. Ekipa Bora je prva na tebali sa 56 bodova, devet više u odnosu na tim Brestovca. Treće mesto zauzeo je tim „Rudara“, koji u narednom kolu dočekuje ekipu Bora.

Sloga 3 : 1 Brodoremont
Rudar 3 : 1 Brestovac
Zlot 3 : 0 Rudna Glava
Rajac 1 : 0 Ključ
Nemetali 7 : 2 Radnički
Poreč 2 : 1 Branik
Bor 2 : 1 Krivelj