Omladinci Mladosti nadigrali Pazarce

U okviru 20. kola omladinske lige, grupa Morava, lučanska Mladost je ubedljivo savladala vršnjake iz Novog Pazara rezultatom 4-0. Posle poraza gostiju, nema više neporaženih ekipa u ovom rangu takmičenja. Ovim trijumfom Mladost se učvrstila na drugoj poziciji, iza užičke Slobode, dok su Pazarci ostali na trećem mestu. Oko 200 ljubitelja fudbala imalo je šta da pogleda u duelu starih sportskih suparnika.

Na izuzetno teškom terenu za igru, bolje su se snašli domaći i zasluženo slavili. Uvodni trenuci susreta protekli su u obostrano opreznoj igri, bez pravih akcija i šansi. Medjutim, prvi ozbiljniji izlet na polovinu gostiju, doneo je željeni rezultat. Posle idealnog centaršuta Protića, najbolje se snašao Tomović i glavom sa peterca savladao Radetinca, za vodjstvo domaćih. Mogli su gosti do rezultatskog egala, već u narednom napadu ali su Elfić i Muratović bili neprecizni. Muratović je pogodio prečku a Elfićev šut glavom, završio je pored gola Varagića. Pravo je čudo, kako domaći nisu udvostručili prednost na isteku 30. minuta meča. Golman Pazaraca, bravuroznim intervencijama osujetio je pokušaje Stojića i Tomovića iz neposredne blizine, sa ivice peterca. Od 35. minuta oba tima meč nastavljaju sa desetoricom. Zbog medjusobnog koškanja, isključeni su, Nedeljković, kod domaćih i Nokić, kod gostiju. Bilo je to sve, vredno pomena u prvom delu.

Početak drugih 45 minuta, doneo je nešto defanzivniju varijantu plavo-belih, koji su strpljivo čekali pravu šansu. Do nje je došlo u 63. minutu. U kaznenom prostoru gostiju, srušen je Stojić, za sudiju nema dileme-jedanaesterac. Siguran sa bele tačke bio je Protić, domaći vode 2-0. Mogao je Mulić, nedugo zatim, da ublaži prednost Mladosti ali je njegov topovski udarac završio, malo iznad gola. Posle lepe akcije, domaći postižu treći pogodak u 70. minutu. Najpre je Janković izveo aut na polovini gostiju i dodao loptu do Tomovića, koji pravovremenim centaršutom nalazi Djerića u srcu šesnaesterca, kome nije bilo teško da, udarcem glavom, treći put matira Radetinca. U 82. minutu grešku golmana Varagića ne koristi, rezervista Idrizović. Njegov šut završava pored gola, iako na njemu nije bilo domćeg čuvara mreže.

Tačku na i, stavio je Todorović, koji je, posle kornera sa desne strane, nadskočio defanzivnu liniju gostiju i udarcem glavom poslao loptu pod prečku. Bio je to pogodak za konačnih 4-0. Do kraja beležimo po jedan pokušaj na obe strane, no Tomović sa jedne i Idrizović sa druge strane, nisu imali dovoljno koncentracije, pa se rezultat nije menjao. Sve u svemu, utisak je da je Mladost igrala neuporedivo bolje i angažovanije i zasluženo stigla do šesnaeste prvenstvene pobede.