Zrenjaninski Radnički pred praznim tribinama bez bodova

Fudbaleri Radničkog u okviru 17. kola Srpske lige grupe “Vojvodina” na domaćem terenu, ali sa praznim tribinama zbog zabrane vezane za korona virus, nisu uspeli, iako sa igračem više, da ostvare pobedu i poraženi su minimalnim rezultatom 0:1 od ekipe Bečeja.

„Gusari sa Tise“ osvojili su bodove na Begeju i zapevali u svlačionici. Slavili su minimalcem, iako su od 54. minuta, ostali sa igračem manje. Adis Kurtiši je, na centru igrališta, faulirao Miljana Milivojeva i dobio drugi žuti karton i morao u svlačionicu pre vremena. Prvo poluvreme za zaborav, bez prilika i pravih akcija, a prvi su pripretili gosti kad je šut Luke Krainovića golman Nemanja Radović odbranio. Potom je mladi golman Ranko Puškić, padom u noge sprečio Željka Matića, a Bečejci su pripretili sami sebe kad jednu „laku“ loptu, u 28. minutu, umalo nisu ubacili u
sopstvenu mrežu.

Na otvaranju drugog dela, u 47. minutu, Petar Ilić je rešio pitanje pobednika. Njegov prezimenjak Strahinja, uposlio ga je sa desne strane kaznenog prostora, na suprotni deo, mladi Milan Bačvanski nije uspeo da zaustavi Ilića koji ga je „cimnuo“ i pogodio suprotni ugao Radovićevog gola. Domaćini su bili nestrpljivi, puno grešili i u nastavku se ispromašivali. Proćeradli su nekoliko „zicera“, a kapiten Nikola Krstinić, posle dobre asistencije Aleksandra Milina, opalio je iz prve i promašio metu sa pet metara. Malo kasnije, posle centaršuta Mehmeda Avdića iz prekida, šut Krstinića golman Puškić je odbio. U 65. minutu Aleksandar Čigoja je stvorio priliku Miljanu Milivoju čiji je udarac Puškić uspeo da odbije. Samo dva minuta kasnije, Milivojev je ubacio loptu iz kornera, a Matić, potpuno sam, udarcem glavom, sa „peterca“, prebacuje prečku.

Bečejci su bili u bunkeru i vrebali kontru i na dodavanje strelca Ilića, napadač Nikola Furtula uzdrmao bje prečku. Potom je priliku imao Avdić i njegov šut Puškić je odbio u korner. Promašio je i mladi Boris Ćirić, kad je sa visine penala, prebacio prečku. Zrenjaninci su mogli do boda u sudijskoj nadoknadi. Matić je bio sam ispred gola gostiju i sa tri metra, umesto mreže, na sreću gostiju  pogodio prečku.

RADNIČKI ZRENJANIN: Radović, Milin,(od 62. Ćirić), Bjelica, Krstinić , Bačvanski  (od 74. Vuković –Lisičić), Milivojev, Avdić, Dučić, Lovre, Matić, Čigoja.
BEČEJ 1928: Puškić, Ostojić, Miljević, Kačavenda, P. Ilić (od 90. Jelić), Krainović (od 83.Erdeljan), Furtula, S. Ilić  (od 75. Pavlović), Kurtiši, Vorgučin , Tutnjević.

Bratstvo 1946 0 : 1 Omladinac
Železničar 4 : 0 Kozara
1. Maj Ruma 1 : 0 Dinamo 1945
Radnički (Zr) 0 : 1 Bečej 1918
Borac 0 : 0 Vojvodina 1928
Radnički 1912 2 : 0 OFK Vršac