IMT gospodar Novog Beograda

Prvo kolo nastavka Srpske lige Beograd i odmah komšijski derbi, koji je ovaj put bio i derbi ekipa iz vrha tabele. Nekada je na ovakve lokalne derbije dolazilo i po nekoliko hiljada ljudi, dok se danas na stadionu kraj studenjaka skupilo jedva 200.  Sa uzbuđenjima je započelo na samom početku. Đoređević je već u 5. minutu sa 20 metara uputio oštar udarac, vratar gostiju se ispružio koliko je dug i odbranio. Brzonogo krilo IMT, Lukić je u 16. minutu protutnjao po levoj strani i centrirao, a Rakonjac je za centimetar bio kratak. Dva minuta kasnije na drugoj strani Šljukić je sa ivice šesnaesterca opalio po lopti, a Mićović uz pomoć stative zaustavio udarac. Šanse su se ređale naizmenično na obe strane i Rakonjac u 26. minutu izlazi sam ispred vratara domaćih Lazarevića, ali mu je ovaj odbranio šut.

Posle propuštenih prilika stigao je i prvi pogodak. Igrao se 33. minut kada je krilo domaćih Gajić poslao upotrebljiv centaršut u kazneni prostor, Šljukić nije najbolje zahvatio loptu, ali se ona dokotrljala do Broćete koji ju je smestio u mrežu. Nepunih 60 sekundi kasnije pogodak i na drugoj strani. Đuković je lepo prodro po boku i uposlio Rakonjca čiji šut Lazarević boksuje, a potom se lopta kao u bilijaru odbijala od igrača do igrača dok nije ponovo stigla do Rakonjca, a ovaj je sa 7 metara smestio u gol za izjednačenje.  Rezultatom 1:1 se otišlo na odmor i gledaoci su mogli biti zadovoljni prikazanom igrom u prvom poluvremenu.

U nastavku je prvi pripretio domaćin u 48. minutu preko Broćete, ali je njegov šut sa ivice kaznenog prostora završio pored stative. Gosti potom preuzimaju inicijativu i između 51. i 55. minuta stvaraju, ali i ne realizuju tri prilike i to Đuković, Peralović i Rakonjac. Zatišje u igri je nastupilo do 70. minuta, a onda Đuković u dva minuta ne koristi dve kolosalne prilike za postizanje pogotka. U 79. minutu IMT najzad stiže do pobedonosnog gola. Peralović je na petercu pronašao usamljenog Rakonjca, koji je loptu samo bocnuo preko istrčalog vratara domaćih za 1:2.

Poslednji trzaj i šansu za izjednačenjem, domaći su propustili u 87. minutu. Posle centaršuta Pađena najviši u buketu igrača bio Jovica Lazarević, ali je loptu poslao desetak centimetara iznad gola. Na kraju sasvim zaslužena pobeda lidera na tabeli IMT, koji sledeće nedelje očekuje na svom stadionu kraj hale sportova Lokomotivu sa Makiša.

RADNIČKI (NB) - IMT 1:2 (1:1)

STADION: FK Radnički. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Međedović Jelena. POM.SUDIJE: Jovanović Ivana i Stojanac Aleksandra. STRELCI: Broćeta 33.min (Radnički NB), Rakonjac 34. i 79.min (IMT).
RADNIČKI (NB): M.Lazarević, Vučetić (Serafimović), Manov, J.Lazarević, Ostojić, Milićević, Gajić, Đorđević, Broćeta (Pađen), Bogdanović, Šljukić (Vukmirović.
IMT: Mićović, Ilić (Glišić), Vuković, Damjanović, Ivanović, Đuković (Tejić), Fratrović, Rakonjac, Terzić, Lukić (Peralović), Vukašinović.

Radnički (O) 1 : 3 Zvezdara
Lokomotiva 1 : 1 Brodarac
Radnički (NB) 1 : 2 IMT
OFK Mladenovac 1 : 0 Stepojevac Vaga
BSK Borča 1 : 0 TEK Sloga
Jedinstvo 0 : 0 Teleoptik