25.03.2012 S.Blagojević

Rasinski okrug: Bošnjane - Trudbenik 2:2

Veliki derbi završen je podelom plena ali je u njemu viđeno sve i svašta, zapravo najveći posao imao je danas besprekorni delegat Branimir Stanković čija je beležnica puna javnih opomena, crvenih kartona, gužvi, incidenata. A na tribinama prepunim i masa političara iz Varvarina koji su valjda sport pokušali da iskoriste u promotivne svrhe. Gosti su bolje otvorili utakmicu preko Lazarevića su u prvih pola sata nekoliko puta ugrozili gol domaćih da bi isti igrač u 33 minutu krunisao lepu akciju Aksentijevića i Ađanina koji je sa desne strane po zemlji uputio idealni centaršut taman da Lazarević matira Markovića za 0: 1. Taman kad se očekivalo da gosti odu na odmor sa prednošću stiže 43 minut kada u šesnaesterac gostiju kao tane ulazi Pešić, Stojković ga ruši za jedanaesterac koji Tomić pretvara u 1: 1, a onda nova velika šansa za domaće u 45 minutu posle kornera Aksentijevića ponovo Pešić glavom sam neometan promašuje prazan gol gostiju. Drugo poluvreme kreće u ofanzivi domaćina, najpre u 50 minutu neoprezni Stojković posle jednog preoštrog starta dobija drugi žuti karton pa mora u svlačionicu da bi već u 53 minurtu domaći preko Lazića posle velike greške igrača Trudbenika doćli u vođstvo od 2: 1. I kad se očekivalo da igrači Bošnjana bar zadrže prednost jer su imali igrača više čini se da gosti pod komandom Radeta Aksentijevića preuzimaju igru. U tom periodu do izjednaćenja u 89 minutu viđeno je mnogo incidenata razne vrste od strane igrača, klupa gostiju i domaćih, publike danas iznenađujuće slabi sudija Dejan Miletić sve je to tolerisao. . U 89 minutu po desnoj strani ka golu gostiju krenuo je brzi Ađanin ulazi u šesnaesterac, gde ga ruši Pešić za penal bez pogovora koji Aksentijević pretvara u konačnih 2: 2. Taman kad se činilo da je sve završeno u 90 minutu dolazi do koškanja između veterana Milovana Jovanovića i brzonogog gostujućeg igrača Aćanina za novu gužvu i novi prekid od nekoliko minuta u kome se nije znalo ko je na terenu ko razdvaja, ko koga vuče ili udara da bi na kraju sudija Dejan Miletić pokazao put u svlačionicu i Jovanoviću i Ađaninu. Tako je završen veliki derbi koji je od fudbala dao malo, ali je poseta na tribinama bila takva da joj mogu pozavideti i mnogi superligaši.

BOŠNjANE-TRUDBENIK 2:2 (1:1) Strelci: 0:1 Lazarević u 33, 1:1 Tomić u 43 iz KU, 2:1 Lazić u 53, 2:2 Aksentijević u 89 minutu iz KU. Igralište Bošnjana. Gledalaca 700. Sudija Dejan Miletić (Kruševac) 6. Opomenuti igrači: Jovanović, Davidović, Simonović, Đorđević, Tomić i Pešić (Bošnjane), Ivković (Trudbenik). Crveni kartoni: Milovan Jovanović (Bošnjane) u 89 minutu i Stojković u 50 i Ađanin u 89 minutu (Trudbenik). Igrač utakmice: Radosav Aksentijević (Trudbenik).

Bošnjane: Marković 7, Simonović 6, 5, Savović 7, Davidović 6, 5 (Đorđević 6, 5), Pešić 6, 5, Milić 7, Lazić 6, 5 (Petronijević-), Miletić 7, Tomić 7, Jovanović 7, Jelić 6.
TRUDBENIK: Nešić 7, Ađanin 7, Filipović 6, 5 (Todorović-), Darko Stanojević 7, Milanović 7, Stojković 6, Ivković 6, 5, Aksentijević 7. 5, Lazarević 7, Zoran Nagulić 6, 5 (Miloš Stanojević ) 7, Milojević 6, 5 (Joksimović-).

Dedina 2 : 4 Poljoprivrednik
Jovan Kursula 4 : 4 Jasika
Bošnjane 6 : 1 Naupare
Trajal 5 : 2 Blagotin
Donji Kopaonik 1 : 5 Trudbenik
Sloga 3 : 0 Jastrebac