Železničar godinu završava na drugom mestu, ubedljivo savladao Dubočicu

Železničar DubočicaNišlije ubedljivo protiv komšija, foto: Vanja Keser

Na najbolji način završili su 2019. godinu rukometaši niškog Železničara pošto su ubedljivom pobedom (39:22) u hali "Čair" slavili u derbiju juga nad leskovačkom Dubočicom i tako zaposeli drugu poziciju ARKUS lige. Nišlije, nošene velikom podrškom sa tribina, pružile su odličnu partiju i motivisanu igru.

Drugi put u ovoj sezoni u derbiju juga Srbije slavio je "Želja", ali ovog puta dosta ubedljivije. Leskovčani nisu stigli u halu "Čair" sa belom zastavom, ali ni preterano odlučni da napadnu blagog favorita.

Osim početnih 1:1 i 2:2, Dubočica nije imala izjednačenje. Golovima Spasića i Stojanovića i serijom 4:0 u 9. minutu domaći su vodili sa 6:2, a gosti su teško mogli do gola gde je vladao njihov sugrađanin Miroslav Kocić.

Serijama su niški igrači uvećavali prednost, pa su u 21. minutu imali dvocifrenu razliku (16:6). Dva gola Atanaskovića malo su povratila Dubočicu (16:8 u 26. minutu), ali nedovoljno pošto su do kraja prvog dela igre pogađali Pavlović i Milovanović za 19:10 koliko je bilo pred odlazak na odmor.

Ni odmor nije prekinuo nalete Nišlija, a najefikasniji je bio Milovanović koji je u drugom delu igre dao 7 od svojih 10 golova. Od 37. do 43. minuta "Želja" je serijom 4:0 poveo sa 27:13. Rezultatska razlika je rasla, pa su u poslednjih desetak minuta u igru ulazili igrači sa manjim minutažama. To su i koristili, pa su se i mlađani Ačković, Radivojević, Petrović i Potkonjak upisali u strelce. Na kraju, Železničar je slavio visokim rezultatom 39:22 i tako ostvario devetu pobedu u ARKUS ligi, dok je Dubočica pretrpela peti poraz.

Odličnu rolu u dresu niškog kluba pružio je Nemanja Milovanović sa 10 pogodaka, dok su po 7 postigli Đorđe Spasić i Aleksandar Stojanović. Sa druge strane, u timu Dubočice po 6 pogodaka imali su Andrija Atanasković i Nikola Matović.

Na kraju takmičarske 2019. godine Železničar se nalazi na drugoj poziciji na tabeli ARKUS lige, dok su Leskovčani četvrti. Liga se nastavlja prvog vikenda u februaru naredne godine.

ŽELEZNIČAR - DUBOČICA 39:22 (19:10)

Hala “Čair”. Sudije: Goran Kovač (Kosovska Mitrovica), Srđan Milosavljević (Zvečan). Sedmerci: Železničar 4 (4), Dubočica 6 (5). Isključenja: Železničar 4, Dubočica 4 minuta: Atanasković 6 (3), Radisavljević.

ŽELEZNIČAR: Matović, Milovanović 10 (1), Ačković 1, Stanojević 4, Petrović 3, Radivojević 1, Milosavljević, Stošić, Spasić 7 (3), Stojanović 7, Jevtić, Cvetković, Potkonjak 1, Stojanović, Pavlović 5, Kocić.

DUBOČICA: Pešić, Cvetković, Simić, Prodanović, Stanković 1, Nikolić, Marinković 2 (2), Nikolić 1, Pavlović, Mađar 2, Mitrović 4, Gašić, Radivojević, Matović 6.