Sedmica Zvezde za maksimalan učinak

Futsaleri Crvene zvezde u poslednjem, 9. kolu jesenjeg dela Prve futsal lige savladali su KMF Nova Pazova sa ubedljivih 7:1 (3:1) i sa maksimalih 27 bodova overili jesenju titulu. Crveno-beli će prezimiti na prvom mestu i prolećni deo dočekati sa impresivnim učinkom od devet pobeda i 47 golova u debitantskoj sezoni.

Iako su gosti osokoljeni prvim trijumfom u prošlom kolu poveli u 5.minutu golom Tepavčevića, i imali nekoliko situacija pred golom Radmanovića u prvom poluvremenu, to nije omelo crveno-bele. Već tridesetak sekundi nakon vođstva finaliste Kupa Srbije iz Nove Pazove izjednačio je Brazilac Tales, preciznim udarcem iz prve posle dodavanja Rnića – 1:1. Isti igrač je deset minuta kasnije, u 15.minutu povisio na 2:1 razornim udarcem nakon solo prodora. Na poluvremenu je na semaforu pisao rezultat 3:1, a treći gol delo je Srđana Brkića, nakon lepe akcije koju je započeo kapiten Perić i asistencije Petrova, u 18.minutu.

U drugom poluvremenu Crvena zvezda je potvrdila nadmoć i dominantno završila utakmicu, onako kako je i odigrala jesenji deo prvenstva. Četvrti gol postigao je kapiten Marko Perić, atraktivno petom, posle udarca Petrova u 26.minutu. Tales je kompletirao svoj het-trik minut kasnije, nesebičan je bio Bojan Popović i prepustio završnicu saigraču i najboljem strelcu jesenjeg dela. Strahinja Petrov se konačno upisao u strelce u 32.minutu, presekao je prekid, i rutinski matirao golmana Vulića (6:1), a konačan rezultat postavio je Davor Popović pred ulazak u poslednji minut meča, na novo dodavanje raspoloženog Rnića za ubedljivih 7:1.

Sezona se nastavlja 7.februara 2020.godine kada Crvena zvezda dočekuje ekipu KMF Jastrebac.

CRVENA ZVEZDA – NOVA PAZOVA 7:1 (3:1)

Beograd, dvorana: Hala sportova „Ranko Žeravica”. Gledalaca: 100. Sudije: Bratislav Jović, Dejan Stajić, Danijel Ristić. Strelci: 0:1 Tepavčević 5.minut, 1:1 Tales 5.minut, 2:1 Tales 15.minut, 3:1 Brkić 18.minut, 4:1 Perić 26.minut, 5:1 Tales 27.minut, 6:1 Petrov 32.minut, 7:1 D.Popović 39. minut.

CRVENA ZVEZDA: RADMANOVIĆ, PERIĆ, D.POPOVIĆ, PETROV, TALES, Rnić, B.Popović, Kopanja, Brkić, Stanojević, Roksić. Trener: ALILOVIĆ Miloš

NOVA PAZOVA: VULIĆ, ŠOŠO, ŽIVIĆ, KUKOLj, ŽIVANOVIĆ, Kostić, Milosavac, Tepavčević, Bodonji, Krkobabić, Dujić. Trener: JAKŠIĆ Goran

Jastrebac 5 : 5 Zemun Samo pravo
Crvena zvezda 7 : 1 Nova Pazova
Vinter sport 8 : 5 Vranje
Ekonomac 4 : 2 Kalča
Novi Pazar 3 : 2 FON