Pobedom završena uspešna polusezona na Bubnju

Podmlađeni tim Šumadije 1903 zabeležio je pobedu protiv iskusnije ekipe Poleta i ostao na čelu tabele

Podmlađeni tim Šumadije 1903 uspešno je završio prvi deo ove sezone. U poslednjem jesenjem kolu, danas je na Bubnju savladao iskusniju ekipu Poleta iz Ratine sa 4:2 i ostao u trci za prvo mesto sa Gružom, koja je osvojila bodove u Raški.

Po sunčanom, ali i prohladnom vremenu, i pred iznenađujuće malim brojem gledalaca za ovaj rang takmičenja, ekipa zonaša sa Bubnja, koja je nastupila sa osam bonus igrača i bez prvog golmana Radosavljevića, zasluženo je slavila na završetku jesenjeg dela prvenstva.

Izabranici trenera Željka Vasića postigli su četiri gola, a da su malo „dodali gas“ gosti su mogli da dožive i teži poraz. Neopreznost u odbrani i dve greške Šumadinaca, Polet je iskoristio i postigao dva pogotka bez pravih akcija, čime je samo rezultatski u drugom poluvremenu utakmicu doveo u neizvesnu završnicu, iako su domaći igrači kontrolisali igru.

Fudbaleri Šumadije 1903 od početka su počeli sa brzim prenošenjem lopte na protivničku polovinu terena i lako dolazili u poziciju za gol, ali se mreža golmana Jovana Miladinovića zatresla tek u finišu prvog poluvremena. Najbolji strelac Šumadije Miloš Đorđević dva puta je bio u prilici da iz blizine dovede domaćina u vođstvo, ali nije uspeo.

U 27. minutu Stefan Riznić nije iskoristio „zicer“, kada je prilikom izbacivanja lopte od strane golmana, utrčao ispred štopera Nikole Milovanovića, ali je sa nekoliko metara šutirao pored stative. Pet minuta kasnije sa ivice peterca udarac Đorđevića golman je uspeo nogom da odbije i sačuva mrežu.

Ipak, u 43. minutu Šumadija 1903 je došla do prednosti. Sa desne strane Đorđević je po zemlji poslao loptu u peterac, a kapiten Ljubo Nenadić je neometen samo podmetnuo nogu i zatresao mrežu za 1:0.

Ekipa Poleta iskoristila je dve neopreznosti u odbrani i postigla dva gola, ali je izgubila bodove

U drugom poluvremenu obe ekipe odigrale su konkretnije i malobojni gledaoci videli su još pet golova. Posle neiskoišćenih šansi Đorđevića i Nenadića, gosti iz Ratine u 62. minutu uspeli su da izjednače. Na dugu loptu u petercu ispred mladog golmana Bogdana Jakovljevića utrčao je Željko Kosovac i loptu skrenuo u mrežu. Međutim, ovaj pogodak nije pokolebao mladiće sa Bubnja i krenuli su ofanzivije, što je brzo urodio i drugim vođstvom za domaćina.

U 65. minutu rezervista Strahinja Krstić oboren je u kaznenom prostoru gostiju i sudija je pokazao na belu tačku. Siguran sa 11 metara bio je Đorđević i doveo Šumadince u vođstvo od 2:1.

Šest minuta kasnije, posle solo akcije preko leve strane Đorđevića i povratne lopte, mladi Krstić je sa tri metra povećao rezultat na 3:1.

Kada su gosti iz Ratine u 79. minutu iskoristili neopreznost u odbrani domaćina, postigli drugi pogodak i smanjili prednost na gol razlike, igrači Šumadije 1903 pojačali su pritisak na gol Poleta. U finišu utakmice udarac Đorđevića sa ivice peterca je izblokiran.

U poslednjem minutu utakmice Krstić je asistirao Jovanu Stefanoviću za „overu“ pobede na 4:2, pa je trener Vasić, ipak, mogao da bude zadovoljan i rezultatom i zalaganjem svojih izabranika, ne samo na ovoj utakmici, već u celoj polusezoni.

– Ako ocenjujemo ovaj deo sezone i izuzmemo samo jedan loš dan protiv Gruže, mogu da budem više nego zadovoljan ukupnim rezultatima. Iako je ova najmlađa ekipa u ligi zbog povreda samo jednu utakmicu na početku odigrala u kompletnom sastavu, mladići su opravdali poverenje i osvojili više bodova nego što smo planirali. Mi nismo gledali na tabelu, iako smo veći deo polusezone bili na čelnoj poziciji, radili smo marljivo, sticali iskustvo i stvarali tim, koji bi mogao da ide u viši rang. Najvažnije je da se sada odmorimo, ali i sačuvamo ovaj tim. Sa manjim pojačanjima i dobrim pripremama učinićemo sve što je u našoj moći da izađemo iz Zone i plasiramo u Srpsku ligu –  rekao je za KG sport.info Željko Vasić, trener Šumadije 1903, posle današnje pobede na Bubnju.

ŠUMADIJA 1903 – POLET (Ratina) 4:2 (1:0)

KRAGUJEVAC
Stadioni: Bubanj.
Gledalaca: 30.
Sudija: Nikola Petrović (Gornji Milanovac).
Pomoćnici: Nemanja Jelušić (Čačak), Marko Petrović (Knić).
Strelci: Nenadić u 43, Đorđević u 65. iz jedanaesterca, Krstić u 71. i Stefanović u 90. za Šumadiju 1903, a Kosovac u 60. i Milovanović u 79. minutu za Polet.

ŠUMADIJA 1903: B.Jakovljević, Kočanović, Rejman, Vranić, Janković, L. Jakovljević (od 68. Marković), Stefanović, Šapić (od 46. Živanović), Riznić (od 57. Krstić), Đorđević, Nenadić.

POLET: Miladinović, Živanović, Bogdanović, Vojimilovac, Mirković, Mišić, Filipović (od 68. Slavković), Mićić, Milovanović, Kosovac, Trnavac.

Tri boda osvojila je i Gruža na gostovanju u Raški u susretu sa ekipom Bana, minimalnim rezultatom 1:0.

Trenutno, Šumadija 1903 je na prvom mestu sa 38 bodova, tri više od drugoplasirane Gruže i za jedan gol boljim međusobnim količnikom. Međutim, odluku o tome ko će prezimiti na prvom mestu odlučiće Gružani u zaostaloj utakmici (30. novembra) pred svojim navijačima sa Zvečanom, na kojoj će pokušati da se pobedom izjednače po broju bodova sa Šumadijom 1903 i poboljšaju gol razliku.

Šumadija 1903 4 : 2 Polet
Zvečan 1 : 4 Apolon 2018
Bane 1931 0 : 1 Gruža
Budućnost 2 : 1 Korićani
Radnik 4 : 1 Šumadija
Omladinac 1 : 2 Novi Pazar 1928
Real 0 : 1 Vodojaža
OFK Ras 4 : 0 Goč