13.10.2019 Administrator

Kragujevčanke pokorile Beograd

Rukometašice Radničkog  su u okviru 3. kola super B lige za žene savladale ekipu Beograda u gostima rezultatom 37-26, poluvreme 12-13 i trećom,uzastopnom pobedom ostale na čelu tabele.

Nije sve krenulo po dobru za Kragujevčanke. Ekipa Beograda u svojim redovima ima par kadetskih reprezentativki i odmah na startu utakmice su pokazale zube favorizovanim gošćama. Nakon rezultatske klackalice,domaćin prvi stiče osetniju prednost ( 6-3,13.min). U tom periodu odbrana Radničkog je solidno funkcionisala, no par promašenih kontri su dovele do rezultatskog minusa. Reagovao je šef struke Kurandić tajm-autom, no gostujućim igračicama je trebalo čitavih 13 minuta da ponovo dođu do egala ( 10-10,27.min) golom Mileve Knežević. Na veliki odmor se ipak odlazi minimalnom prednošću ekipe Beograda ( 13-12).
Drugo poluvreme i drugačiji pristup igri je vrlo brzo urodio plodom.Skinula je 3 uzastopna  šuta Jelena Pojužina, sevnule su kontre,najjače oružje gošći i već u 35. minutu golom Ajlin Bjelak, na semaforu je stajalo 13-16. Poslednji trzaj Beograđanki je usledio 2 minuta kasnije ( 16-17,37.min) a nakon toga kreće „crvena furija“ i već tada je bilo jasno ko će osvojiti 2 boda. Agresivna odbrana je urodila plodom,proradila su krila Željana Pojužina i Ksenija Petrović, raspucao se bekovski trio gošći, Ajlin Bjelak je pravila dar-mar na liniji od 6 metara i samo je bilo pitanje kolikom prednošću će se završiti meč.Stručni štab Radničkog je ukazao šansu i rezervistima,koje su znalački privele utakmicu kraju konačnim rezultatom 31-20.

U redovima domaćina najefikasnije su  bile  Andrea Savić i Iva Đuran sa 7 pogodaka, dok su se kod Radničkog istakle Ksenija Petrović sa 8,a u stopu su je pratile Teodora Veličković,Ajlin Bjelak i Jovana Stoiljković  sa po 6 postignutih  golova.

Narednog vikenda rukometašice Radničkog će ugostiti rivala iz prošlogodišnjeg baraža,ekipu “Mladi radnik” iz Radinca.

Beograd:
Popović, Živković, Aleksić, Ignjatović, Savić 7, Nađ, Rogulja 5, Ilić 3, Petrović 1, Korać 1, Paruševa, Mitrović 2, Todorovski, Đuran 7, Mitrovski, Ibraimov.
Radnički:   J.Pojužina ( 8 odbrana), Veličković 6, Srećković, Bjelak 6, Nedeljković, Vasić 1, Knežević 3, Blagojević 1, Hasanović ( 5 odbrana), Vlašković, Filipović, Todorović, T.Petrović 2, K.Petrović 8, Stoiljković 6, Ž.Pojužina 4.