01.12.2019 Administrator

Radnički sigurnom igrom do jesenje titule

Rukometašice Radničkog  su u okviru 10.kola super B lige za žene savladale ekipu Topličanina iz Prokuplja rezultatom 29-23, poluvreme 15-14 i tako kolo pred kraj obezbedile titulu jesenjeg prvaka.

Prethodne sezone ekipa Radničkog je iz dvomeča sa Prokupčankama osvojila samo bod i znalo se da im gošće nikako ne leže,što su dokazale i večeras u dobrom delu prvog poiluvremena. Meč je počeo startnim vođstvom domaćih igračica, ali Topličanin odmah preuzima inicijativu i prelazi u vođstvo. Nikako Kragujevčanke nisu mogle da nađu rešenje za brzu igru gostujućih rukometašica, večeras fenomenalnunu i raspucanu Olju Nikolić, koje već u 9. minutu na svom kontu imaju velikih 4 gola prednosti (4-8). Pojačanom agresivnošću i ozbiljnošću u odbrani i ulaskom Jelene Pojužine na gol, Kragujevčanke počinju da krckaju prednost Topličanina i u 14. minutu pogotkom Bjelakove poravnavaju rezultat ( 9-9) i polako preuzimaju konce igre u svoje ruke. Gošće se nisu lako dale i na veliki odmor se odlazi minimalnim vođstvom domaćina 15-14.

Početak drugog dela igre protiče u igri gol za gol. Radnički nikako nije uspevao da napravi osetniju prednost, iako je bilo puno prilika, no par brzopletih grešaka i nerealizovanih kontranapada, kao i upornost borbenih gošći im nisu dozvolili da se odlepe. Nije bilo karakteristične agresivnosti u odbrani, što pokazuje činjenica da su imale samo 2 isključenja. Iako su Kragujevčanke imale konstantno vođstvo, čini se da su tek u 51. minutu golom kapitena Tijane Petrović uspele da prelome utakmicu. U tome im je pomogla i fantastična rola Jelene Pojužine, koja je u konačnom zbiru brojala do 17 odbranjenih šuteva. Do kraja su utakmicu  rutinski privele kraju konačnim rezultatom 29-23.

U redovima Radničkog najefikasnija je bila  Ksenija Petrović sa 7 pogodaka,dok je Teodora Veličković  dodala 6, a kod gošći se golgeterski istakla Olja Nikolić sa 12 postignutih golova. Narednog vikenda u okviru 11. kola SBRL za žene,Radnički putuje u Beograd,na noge ekipi ORK Beograda.

RK Radnički - ŽRK Topličanin: 29-23 (15-14)

Kragujevac: SBB Hala “Jezero”. Gledalaca : 100
Sudije: Dragan Milošević, Marjan Golubović
Sedmerci: Radnički 3 (3), Topličanin 2 (2)
Isključenja: Radnički 4 min, Topličanin 6 min
Igrač utakmice : Teodora Veličković

Radnički  :  J.Pojužina ( 17 odbrana), Veličković 6, Srećković , Bjelak 5, Filipović , Knežević 2, Blagojević , Hasanović ( 4 odbrane), Vlašković , Savić ( 1 odbrana)  , K.Petrović 7, Ž.Pojužina 2, Stoiljković 5,  Vasić , Todorović  , T. Petrović 2 .

Topličanin :   Karalić 1, Jovanović, Stojov 5, Kričak 2, Stoiljković 1, Korać ( 8 odbrana), Janković, Petrović 2, Nikolić 12.