Rapsodija Zvezdinih omladinaca

Posle velikog uspeha i pobede na Olimpijakosom u Omladinskoj ligi šampiona, Zvezdine junoše su odigrale sjajnu utakmicu protiv vršnjaka sa Banjice. Trener Slavoljub Đorđević je odmarao dosta igrača iz prve postave, šansu ukazao onima sa manjom minutažom, ali se to nije odrazilo na igru.

Posle početnog ispitivanja snaga u 20. minutu Milovanović lepo proigrava Matića koji šutira iz prve, vratar Rada Nešić je ukrotio udarac. Samo 2 minuta kasnije svoj udarac je isprobao Lukić, a Nešić paradom ponovo zaustavlja i taj šut. Međutim minut kasnije je kapitulirao kada je Blagojević pogodio sam ugao. U 26. minutu Matić ponovo sa desetak metara ugrožava gol gostiju, ali je njegov udarac završio kraj stative.
Nastaje malo zatišje do 42. minuta kada Lukić postiže glavom lep pogodak, posle centaršuta Radulovića iz kornera. Ovaj pogodak je definitivno slomio Radovce i do poluvremena Bačanin i Milikić imaju izgledne prilike, a što ih nisu realizovali kriv je veoma dobri vratar Rada, Nešić.

Na samom početku drugog poluvremena Milovanović je odigrao povratnu loptu na Bačanina, a on je sa 13-14 metara šalje visoko iznad prečke. U 51. minutu je Piplica proigrao Pantovića za vođstvo od 3:0. Potom beležimo jedan jedini udarac gostujućih igrača ka golu Zvezde, Zogovićev šut sa dvadesetak metara je završio pored same stative.

Radulović nastavlja sa teledirigovanim centaršutevima i u 54. minutu pogađa Burmaza, a ovaj glavom šalje loptu kraj stative. Radulović je ponovo bio asistent u 57. minutu kada je pronašao usamljenog Babića kojem nije bilo teško da iz blizine zatrese protivničku mrežu.

Igrao se 64. minut kada najbolji igrač današnje utakmice Radulović, od asistenta postaje strelac, poslavši loptu pod prečku za vođstvo od 5:0. Potom Piplica izvodi slobodan udarac u 74. minutu, najviši u skoku je Pisar i šalje je iza leđa nemoćnog Nešića. Konačnih 7:0 postavlja Piplica u 82. minutu kada sa 22 metra pogađa sam ugao.

CRVENA ZVEZDA - RAD 7:0 (2:0)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Milenković Miroslav. POM.SUDIJE: Banović Bojan i Stanojković Aleksandar. STRELCI: Blagojević 23.min, Lukić 42.min, Pantović 51.min, Babić 57.min, Radulović 64.min, Pisar 74.min i Piplica 82.min (Crvena Zvezda). ŽUTI KARTONI: Matić i Milikić (Crvena Zvezda), Stojanović i Vulović (Rad).
CRVENA ZVEZDA: Katić, Gačić, Blagojević, Matić, Lukić, Milikić (Pisar), Pantović (Burmaz), Odada, Milovanović (Babić), Bačanin (Piplica), Radulović (Pešović).
RAD: Nešić, Stojanović, Simeunović, Vulović (Milovanović), Vukotić, Pahomov, Nikolić (Lukač), Živanović (Malić), Rodić (Stojković), Grubišić, Zogović.

Partizan 3 : 4 Internacional
Trajal 1 : 3 Brodarac
OFK Beograd 0 : 0 Voždovac
Crvena zvezda 7 : 0 Rad
Spartak ŽK 2 : 1 Grafičar
TSC 1 : 1 Mladost (L)