Bečejci ostali bez boda u poslednjem minutu

Žarko Kobiljski bio je dvostruki strelac u Pančevu

Trenutak dekoncentracije u samom finišu bacio je u Tamiš sve prethodne napore Bečejaca da ostanu neporaženi u Pančevu protiv Dinama. Tako je 13. međusobni susret dva stara rivala bio koban za momke sa Tise.

- Platili smo danak neiskustvu, zaključuje šef stručnog štaba Bečejaca Milan Belić. Prvo smo lako primili dva gola, što je, takođe, plod neiskustva, a onda uspostavili ravnotežu na terenu, uspeli u nastavku sa dva gola Žarka Kobiljskog da anuliramo vođstvo rivala, ali nismo izdržali pritisak domaćina. Samo da je bilo malo više iskustva, koncentracije, vratili bismo se sa zasluženim bodom. Ovako, ostaje nam da žalimo za propuštenim i okrećemo se novim izazovu u Novim Banovcima protiv Omladinca.

Zbog povrede rebra na treningu minulog četvrtka, nije moglo da se računa na gomana Manea Markovića, pa se na gol vratio Dušan Vojvodić, a na klupi nije bilo rezervnog golmana!? Iskusniji domaćin je osetio da može da prođe po svojoj desnoj strani, gde u fazi odbrane igra mladi i neiskusni Savin, i epilog su dva gola u mreži Vojvodića.

Žarko Kobiljski je, najzad, podesio nišanske sprave. Prvo je u 51. minutu iz „slobodnjaka“ prizemnom loptom smanjio na 1:2, a u 64. minutu je materijalizovao kod prve stative dobar centaršut sadesene strane Vorgučina za 2:2. I umesto da im to bude dodatni stimulans, jer su preokretom bili u psihološkoj prednosti,Bečejci su dozvolili domaćinu da se sada onigrom vrati i na kraju trijumfuje. Šteta, jer bi bod bio nagrada za uložen trud i dodatni stimulans za naredno gostovanje u Novim Banovcima. Još je neizvesno kakva će situacija biti sa povredom golmana Markovića, ali ohrabrenje što se, najzad, oporavio iskusni Petar Ilić, pa će Bečejci u daljem toku prvenstva biti sa njim iskusniji i ubojitiji.

Na Gradskom stadionu u Pančevu, Dinamo 1945 suprostavio se sledeći sastav OFK Bečej 1918: Vojvodić, Vorgučin, Miljević, Ostojić, Savin, Dabižljević (Adamek), Kurtiši, S. Ilić, Zličić (Janjuš), Erdeljab (Ćulum), Kobiljski.

Radnički 1912 0 : 0 Omladinac
Borac 1 : 1 Radnički (SM)
Radnički (Zr) 0 : 1 Bačka 1901
1. Maj Ruma 1 : 0 Hajduk 1912
Železničar 3 : 0 Dunav
Bratstvo 1946 1 : 2 OFK Vršac
Kozara 2 : 2 Vojvodina 1928
Dinamo 1945 3 : 2 Bečej 1918