Bečejci prekinuli seriju poraza

Kraj Tise se, uglavnom, igralo pred golom Velikoselaca

Posle mesec dana, Bečejci su uknjižili pobedu i prekinuli seriju poraza. Ceh su platili Velikoselci. Pogotovo su u prvom poluvremenu bili opasni momci sa Tise i ofanziva im je donela prednost od dve gola, koja je u nastavku potvrđena za konačnih 3:0. Od gostiju se više očekivalo.

Domaći su, bukvalno od prvog minuta, napali gol gostiju, ali dobar napadnije materijalizovao Kobiljski. U trećem minutu kapiten Bečejaca Dabižljević je opalio po lopti sa dvadesetak metara i iznudio udarac iz ugla, posle kojeg je Erdeljan imao kolosalnu priliku, ali je sa pet metara glavom šutirao preko gola. Aonda prva radost. Igrao se 13. minut. Dabižljević je započeo akciju, Kobiljski izvrsno centrirao sa levog boka, a Zličić pratio akciju i materijalizovao je za 1:0. Desetak minuta kasnije Kobiljski je isporobao svoj šut, ali je lopta otišla kraj gola. Ponajbolji igrač gostiju Ivanović je u 27. minutu pogodio stativu, a dva minuta kasnije Erdeljan glavom šutira, golman odbija do Kobiljskog, koji šutira kraj gola. U 31. minutu je, opet kapiten Dabižljević započeo aciju na sredini terena i prebacio loptu na desnu stranu do Vorgučina, koji odmah ubacuje pred gol gostiju, gde senajbolje snašao Erdeljan i glavom šalje loptu u mrežu za 2:0.

U nastavku je opao ritam igre. Domaći su bili zadovoljni vođstvom, a gosti nisu imali moći da preokrenu igru. Ipak, mreža gostiju se još jedanput zatresla. Igrao se 68. minut kad je Bjelanović kardinalno pogrešio vraćajući loptu golmanu. Sve je pratio vispreni Miloš Zličić, stigao do lopte pre golmana Đakovića, obišao ga i nonšalantno poslao loptu u mrežu.Bio je to njegov drugi gol na utakmici i osmi u sezoni. Imajući u vidu kasnija dešavanja na terenu, dobri sudija Marko Gnjatović već tada je mogao da odsvira kraj utakmice. Jer, sve što se kasnije dešavalo, nije vredno pomena.

OFK Bečej 1918 - Kozara  3:0 (2:0)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 250. Sudija: Marko Gnjatović (Novi Sad). Strelci: Zličić u 13. i 68, Erdeljan u 31. minutu za OFK Bečej 1918. Žuti kartoni: Janjuš (OFK Bečej 1918), Petrović i Bunić (Kozara).

OFK Bečej: Marković 7, Vorgučin 7, Miljević 7, Ostojić 7, Savin 7, Dabižljević 7,5, Kurtiši 7, S. Ilić 6,5 (od 85. M. Jelić -), Zličić 8 (od 68. Ćulum -), Erdeljan 7,5 (od 78. Janjuš -), Kobiljski 7.

Kozara: M. Đaković 6, N. Đaković 6 (od 66. Stanaćev -), Čekić 6, Zečević 6, Bjelanović 5,5, Božić 5,5, Petrović 6, Bunić 5,5 (od 46. Misić 6), Lisica 5,5 (od 46. Zeljković 6), Vojvodić 6, Ivanović 7.

Omladinac 2 : 1 Dinamo 1945
Bečej 1918 3 : 0 Kozara
Vojvodina 1928 1 : 0 Bratstvo 1946
OFK Vršac 0 : 2 Železničar
Dunav 0 : 2 1. Maj Ruma
Hajduk 1912 0 : 2 Radnički (Zr)