15.09.2019 vranjenews.rs

Buđenje Vranjanaca u Lazarevcu: Kolubara - Dinamo 0:1

Prvoligaš Dinamo Vranje vraća se sa tri boda sa gostovanja u Lazarevcu gde je u nedelju uveče savladao domaću Kolubaru sa 0:1, u utakmici 9. kola Prve lige Srbije.

Jedini gol postigao je Nikola Popović u 39. minutu igre, posle kardinalne greške odbrane i golmana domaćih.

Kolubara je u drugom poluvremena imala veći posed lopte i pritisla Vranjance, ali su napadi domaćih bili stihijski, bez ozbiljnijih prilika za gol.

U nadoknadi vremena u drugom delu isključen je igrač Dinama Nikola Jovanović zbog drugog žutog kartona.

Dinamo je sada treći na tabeli Prve lige sa 15 bodova, a ispred su RFK Grafičar (filijala Crvene zvezde) sa 17 i novosadski Kabel sa 16.

Vranjanci će narednog vikenda dočekati Budućnost iz Dobanovaca koja je u ovom kolu poražena kao domaćin od Kabela sa 0:1 i nalazi se na poslednjem mestu tabele sa samo 6 bodova.

Sinđelić 1 : 3 Smederevo 1924
Zlatibor 1 : 0 Metalac
OFK Žarkovo 2 : 0 Radnički 1923
Trayal 0 : 2 OFK Bačka
Kolubara 0 : 1 Dinamo
Budućnost 0 : 1 Kabel
RFK Grafičar 3 : 1 Radnički (P)
Novi Pazar 2 : 1 Zemun