Pl: Pobjede favorita

Fudbaleri Mančester Junajteda upisali su pobjedu nakon tri utakmice bez trijumfa. Oni su savladali Lester sa 1-0.

Junajted je odlično počeo i imali su šansu preko Pereire ali se Brazilac nije snašao. Potom se desio i ključni detalj na meču. Rašford je iznudio jedanesterac u osmoj minuti a potom ga je i realizovao. Do kraja susreta bilo je šansi i sa jedne i sa druge strane ali je Junajted slavio.

Čelsi je protutnjao ''Molinuom''. Oni su u gostima savladali Vulverhempton sa 5-2. Golom Tomorija i sa tri gola Ejbrahama, Čelsi je vodio sa 4-0. Pogocima Saisa i Kutronea, Vulvsi su smanjili. U samoj završnici Maunt pogađa za 5-2.

Ubjedljiv je bio i Totenhem. Oni su sa 4-0 savladali Kristal Palas. Sve je riješeno u prvom poluvremenu kada je Son dao dva, Lamela jedan a jedan autogol postigao je Van Anholt.