Prva JOL: Grdeličani zimuju na -1

U derbiju 17.kola JOL-a pred odlazak na zimsku pauzu, fudbaleri Jedinstva iz Grdelice su na svom terenu savladali Gradac iz Konopnice rezultatom 2:1(1:1). Ali od derbija i dobrog fudbala nije bilo gotovo ništa. Gosti su došli u Grdelicu da pokušaju da ostanu neporaženi ali nisu pokazali ništa iako se nalaze na 2.mestu. Domaći su odigrali vrlo loše ali im se sreća osmehnula i vratila donekle za propušteno u prethodnim kolima.

Pred oko 400 gledalaca, od toga 100-ak gostujućih, Grdeličani su dobro počeli meč. Najpre su pokušali Djordjevic a zatim i Stanojeviš ali je golman gostiju bio na svom mestu. U 20.minutu sjajan pas Stojiljkovića za Djordjevića koji uspeva da pobegne odbrani gostiju i rutinski dovede svoj tim u vodjstvo. Domaći su nastavili da napadaju dok su se gosti opredelili za kontre i posle jedne takve su ubrzo i stigli do izjednačenja. Naime jedan naizgled bezazlen centašut gostiju, loša intervencija cele domaće odbrane i Jovanović smešta loptu u sopstvenu mrežu. Igrao se 30.minut. Do kraja prvog dela sjajnu sanšu za domaće propustio je Kostić koji je uspeo da promaši nemoguće jer je sa svega nekoliko metara poslao loptu pored gola.

U nastavku meča Grdeličani su imali potpunu terensku inicijativu ali su akcije domaćih uglavnom bile totalno bezidejne i konfuzne. Nije se znalo ko je gori, da li gosti u pokušaju da uzmu bod, ili domaći da stignu do pobede. U 70.minutu u kaznenom prostoru gostiju je oboren Kostić ali sudija odmahuje rukom iako je prekršaj bio više nego očigledan. Gosti su na sve načine pokušavali da ukradu što više vremena, valjajući se po terenu, a posle jedne takve situacije strpljenje je izgubio fudbaler domaćih Stanojević koji je u koškanju sa igračem gostiju zaradio crveni karton u 80.minutu. Domaći su nastavili sa pokušajima ali bezuspešno a onda je u 86.minutu utakmice na opšte iznenadjenje svih na stadionu glavni sudija pokazao nadoknadu od 4 minuta iako je ostalo još toliko regularnog vremena?! U 1.minutu nadoknade vremena sjajnu šansu ne koristi bek domaćih Stajković koji sa 5 metara glavom šutira pravo u golmana gostiju. I onda kada su svi pomislili da ce doći do podele bodova posle centaršuta sa desne strane i odbijene lopte na pravom mestu se nalazi štoper domaćih Milošević koji sjajnim volej udarcem sa 20-ak metara matira golmana gostiju i donosi neopisivo slavlje navijačima domaćeg tima. Interesantno je da je sudija posle pogotka domaćih produžio utakmicu za još 6 minuta iako nije bilo nikakvog razloga za to.

Ovom pobedom Grdeličani su stigli na tabeli goste iz Konopnice i zajedno dele 2.poziciju sa bodom zaostatka za liderom i jesenjim prvakom Jedinstvom iz Gornjeg Stopanja koje je u poslednjem kolu neprijatno iznenadilo svoje navijače porazom od imenjaka u Sisavi rezultatom 3:2 iako su imali 2 gola prednosti na poluvremenu. U ostalim mečevima poslednjeg kola jesenjeg dela prvenstva Plantaža je na svom terenu savladala Čekmin rezultatom 3:1 dok je Radan u Lebanu savladao leskovačku Moravu rezultatom 3:0. Sigurni na svom terenu su bili i fudbaleri iz Bobišta protiv Progresa 2:0 baš kao i Veternica protiv Šumadije 2:1. Mladost iz Vinarca je igrala nerešeno sa bivšim srpskoligašem iz Bošnjaca 2:2 dok je Umac pobedio u Medvedji domaću Jablanicu rezultatom 1:0. Fudbaleri poslednjeplasiranog Navalina nisu otputovali na meč u Orašju.

Jesenji prvak je Jedinstvo iz Gornjeg Stopanja sa 35 bodova, jednim više od Konopničana i grdeličkog Jedinstva. Plantaža je sakupila 32 boda dok se plasmanu u viši rang, nišku zonu, nadaju i ekipe Čekmina sa 30 i Radana iz Lebana sa 28 bodova. Zanimljivo će biti i u donjem delu tabele gde ce se veliki broj timova boriti za opstanak. Trenutno su u najnezavidnijem položaju ekipe iz Bošnjaca, Sisave i Navalina.

Jedinstvo (Š) 3 : 2 Jedinstvo (GS)
Veternica 2 : 1 Šumadija
Radan 3 : 0 Morava
Budućnost 3 : 0 Navalin
Bobište 2 : 0 Progres
Jablanica 0 : 1 Umac
Mladost 2 : 2 Jedinstvo (B)
Plantaža 3 : 1 Čekmin