Grdeličani hitaju ka vrhu

U 7.kolu JOL-a Jedinstvo je na izuzetno teškom gostovaju u Razgojni pobedilo Šumadiju rezultatom 3:1. Posle nekoliko burnih nedelja u Grdelici i dolaska novog predsednika kluba i nove mlade ambiziozne uprave, meč u Razgojni je ocenjen kao prekretnica sezone. Grdeličani su dobro počeli meč i imali 3 kolosalne šanse ali je golman domaćih u situacijama 1na1 bio uspešniji od napadača gostiju. Kazna za promašaje usledila je u 39.minutu kada je posle loše intervencije odbrane Jedinstva Šumadija došla do vodjstva udarcem sa 20 metara i tim rezultatom se otišlo na odmor. U nastavku meča u vrlo kratkom periodu 2 izmene kod gostiju jer je igru morao zbog povrede da napusti sjajni Djokić. Ipak Grdeličani dolaze do svoje igre kratkih pasova i najpre posle dobrog centaršuta sa leve strane Veličković poravnava rezultat na 1:1 u 60.minutu. Ubrzo zatim posle šuta sa distance i odbrane golmana domaćih na pravom mestu se nalazi Stanojević i donosi toliko željeni rezultat 1:2 u  70.minutu. Nekoliko trenutaka kasnije posle slobodnog udarca sa desne strane sjajni Stanojević postiže svoj drugi pogodak na meču i otklanja sve dileme oko pitanja pobednika. Grdeličani su mirno priveli meč kraju i tako stigli do 3.uzastopne pobede i sada zaostaju za liderom samo 1 bod. U sledećem kolu Jedinstvo dočekuje izuzetno neugodnog imenjaka iz Sisave koji je uspevao da ostane neporažen u Grdelici poslednje 3 sezone.

U ostalim mečevima 7.kola najveće iznenadjenje je vidjeno u Lebanu gde je Radan izgubio na svom terenu od Jablanice iz Medvedje rezultatom 1:0. Morava je u Leskovcu bila sigurna protiv Konopnice 2:0 kao i leskovačke Karioke protiv Mladosti iz Vinarca 3:2. Budućnost je u Orašju pobedlia Bobište 1:0 dok su Jedinstvo iz Sisave i Plantaža podelili bodove baš kao i Progres i Jedinstvo iz Bošnjaca. Sigurni na gostovanjima  bili su fudbaleri Jedinstva iz Gornjeg Stopanja kao i Cekmina koji su pobedli Umac ondosno Navalin.

Umac 0 : 4 Jedinstvo (GS)
Progres 1 : 1 Jedinstvo (B)
Navalin 2 : 5 Čekmin
Morava 2 : 0 Gradac
Šumadija 1 : 3 Jedinstvo (G)
Jedinstvo (Š) 0 : 0 Plantaža
Veternica 3 : 2 Mladost
Radan 0 : 1 Jablanica