Novi prvak Subotičke lige oprostio se od navijača pobedom

Novi vojvođanski ligaš Vojvodina iz Bačkog Gradišta s peharom

Imajući u vidu da su dva kola pre kraja postali prvaci Subotičke lige, Gradištanci su poslednju utakmicu u sezoni pred svojim navijačima počeli svečarski. Posle dva pehara u kup takmičenju, predsednik PFS Subotica Nenad Nikolić uručio je kapitenu Vojvodine Bojanu Bilbiji i pehar za osvojeno prvo mesto u Subotičkoj ligi, a gosti iz Bačkog Dobrog Polja cveće i poželeli im da se ne vraćaju iz vojvođanske lige.

Što se utakmice tiče, ona je, bar za Gradištance, imala revijalni karakter. Tako su i ušli u igru. Bez mnogo žara, dozvolili su gostima da u 22. minutu preko Vrekića dođu u prvu priliku, ali je Milovanov bio siguran. Minut kasnije uzvrati je Jušković, a Igor Bajić je odbranio šut. U 27. minutu je Vukovićšutirao iz punog trka kraj istrčalog golmana, ali i pored gola. I kad su svi očekivali da će na odmor otići najnepopularnijim rezultatom, prvi „snajperista“ Subotičke lige Nenad Kudrić je šutirao i uz pomoć Nikitovića lopta je završila u mreži gostiju.

Prvi napad domaćina u nastavku Vladimir Mihajlović je materijalizovao golom za 2:0, ali pet minuta kasnije Zdravko Bajić je preciznim šutem smanjio na 2:1. U 68. minutu je Vrekić propustio još jednu izglednu priliku, ali četiri minuta kasnije nije korpulantni Peković za 2:2. Nenad Kudrić je u 79. minutu idealno ubaciopred golgostiju, gde je utrčao omaleni Jušković i bilo je to 3:2. Najlepši momenat utakmice odigrao se u 87. minutu. Radulović je izvrsno proigrao u prazan prostor Nenada Kudrića, koji je u trku obišao istrčalog golmana i onda petom u stilu brazilskih majstora poslao loptu u mrežu, čime je stigao do golgeterske „kote 30“. Ali, to nije kraj „golijadi“. Vuković je u 89. minutu izvrsno prošao po levoj strani i još bolje zakucao loptu u suprotan ugao, a onda je mlađani Novaković u nadoknadi vremenapostavio konačnih 5:3.

Vojvodina – Sutjeska   5:3  (1:0)

Bačko Gradište: Igralište u SRC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 200. Sudija: Dejan Vrana (Subotica). Strelci: N. Kudrić u 45. i 87, V. Mihajlović u 47, Jušković u 79. Novaković u 90+2 za Vojvodinu, a Z. Bajić u 53, Peković u 72. i Vuković u 89. minutu za Sutjesku. Žuti kartoni: Pelengić(Vojvodina), Lopušina (Sutjeska).

Vojvodina: Milovanov 6,5, Vejin 6,5 (od 65. Erdeljan -), D. Kudrić 6,5, Popović 6,5, Bilbija 7,5, Janković 7, Jušković 7, Radulović 7, Pelengić 6,5 (od 80. Novaković -), N. Kudrić 8, V. Mihajlović 7 (od 62. M. Mihajlović -)

Sutjeska: I. Bajić 6,5, Z. Bajić 6,5, M.Bajić 6 (od 77. Delić -), Drinčić 6, Nikitović 6 (od 58. Pejić 6), Jakić 6, Lopušina 6,5, Berklović 6, Vrekić 6 (od 79. Žugić -), Peković 6,5, Vuković 7.